Újabb pofon a délvidéki magyarságnak
Még a délvidéki magyar fiatalok tanúvallomására sem volt kíváncsi az újvidéki bíróság.
Ahogy arról portálunk több alkalommal is beszámolt a Vajdasági Magyar Diákszövetség kitartó küzdelmet folytat azért, hogy az újvidéki Jogi Kar a törvényeket betartva, magyar nyelven is engedélyezze a felvételizést az oktatási intézményben. A hatályban lévő kisebbségi jogszabályok betartása helyett azonban az intézmény bíróságra vitte az ügyet és eddig győzelemre is állnak, hiszen első fokon nekik adtak igazat a magyarellenes magatartásukban.
A délvidéki nemzeti közösségek jogaiba a sáros csizmáját törlő Jogi Kar viselkedésével szemben enyhe reményként csillant fel az újvidéki Fellebbviteli Bíróság döntése, amelyben helyet adott a diákszövetség fellebbezésének és hatályon kívül helyezte az első fokú ítéletet.
Azonban ma ugyan ez a bíróság másodszorra is elutasította a Vajdasági Magyar Diákszövetség által javasolt tanú kihallgatását.
A jogaink megcsúfolása
A VaMadiSz hiába indítványozta, hogy a bíróság hallgassa ki azt az általuk javasolt délvidéki magyar tanút, aki saját karrierjét is kockáztatva vállalta volna, hogy a bíróság előtt beszél arról, hogyan diszkriminálták nemzetiségi jogait.
A bíróság azonban a tanú meghallgatásról hallani sem akart,
ehelyett néhány perc alatt lezárták a tárgyalást és kitűzték a döntéshozatal dátumát október 20-ára.
A bírósági eljárás különösen visszás annak tudatában, hogy mindeközben a magyar kormány továbbra is lépten-nyomon a délvidéki magyarság jó dolgáról beszél. Így például Orbán Viktor magyar miniszterelnök szerint
Szerbia példaértékű autonómiát adott a délvidéki magyaroknak.
Míg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az aradi vértanúk emléknapján Délvidéken arról beszélt, hogy Magyarország és Szerbia együttműködése a történelem során soha nem volt olyan jó, mint most.
A mai bírósági döntés azonban nem ebbe az irányba mutat. Így a délvidéki magyarság már csak reménykedni tud abban, hogy néhány nap múlva a bíróság olyan döntést hoz majd, amely nem veszi semmibe a Szerbiában élő nemzeti kisebbségek megszerzett, ám be nem tartott jogait.