MRM: ,,Hurráoptimizmus helyett vissza az életbe”
A délvidéki Magyar Remény Mozgalom (MRM) a következő közlemény juttatta el a média részére:
A büntető törvénykönyv módosítása folyamatában a média több tényről hallgat. Miközben vezető hírként közlik, hogy a VMSZ javaslatára módosítják 15 ezer dinárról 5 ezer dinárra a lopási és rablási értékhatárt, addig elfelejtik megemlíteni, hogy ez nem ennek a pártnak az egyedüli érdeme. Párhuzamosan a Magyar Remény Mozgalom (MRM), a Mindannyian Együtt koalíció, a Vajdasági Szociáldemokrata Liga és a Szerbiai Egyesült Régiók is hasonló szigorítást követeltek.
De ha lúd, akkor már legyen kövér, és legyen jól megtömve a populizmus kukoricájával. Új momentum a VMSZ politizálásában az is, hogy a lopások és rablások kapcsán a zéró tolerancia elvét követelik. Az MRM-ben ezt csak üdvözölni tudjuk, azonban nem árt elfelejteni, hogy ennek a pártnak a hivatalos álláspontja volt még az idei év első felében is, hogy a ,,zéró tolerancia kivitelezése a gyakorlatban lehetetlen, nem megvalósítható”. Ezzel szöges ellentétben állnak a párt képviselőinek újonnan kiadott nyilatkozatai. Végre ők is tisztában vannak azzal, hogy a délvidéki magyar polgárok számára a 5 ezer dináros értékhatár is botrányosan magas és tarthatatlan. Nyilvánvaló, hogy ezzel ki szeretnék fogni a szelet mások vitorlájából, akik a témával intenzíven foglalkoznak. Az MRM konkrét és megvalósítható javaslatokkal állt elő a büntető törvénykönyv módosítása során is. A mozgalom véleménye szerint nem kétlépcsős megoldásról kell beszélni, hanem sokkal többről, hiszen, nem kizárólag a törvényekkel van probléma, hanem a rendfenntartással, a szociális helyzettel, a jogrendszer hatékonyságával is.
Be kell vallani, hogy az értékhatár csökkentése nem hoz igazi megoldást a problémára, hiszen így csak azt érik el, hogy egy kör helyett háromszor kell kerülniük a zsákmány megszerzéséért a bűnözőknek. A bűnmegelőzés egyetlen hatásos fegyvere a bünüldözők hatékonyabb munkája, a büntetések következetesen szigorú betartása. A közlekedésben a sofőrök vegzálására elegendő kapacitással rendelkezik a hatóság, és ha pl. Temerinben verekedésbe keveredett magyaroknál kell septében házkutatásokat végezni, akkor mindig van emberi és anyagi erőforrás is a rendőrségnél. Az állampolgárok bizalma jogosan ingott meg a rendőri szervekkel szemben, mert manapság a rendőrök inkább élnek a jogköreikkel, mintsem tesznek eleget a kötelezettségeiknek. Ha a hatóságok nem tesznek semmit se, akkor lehet várni, amíg a szőnyeget is kilopják a lábunk alól, vagy pedig az önszerveződés erejével védjük meg a szeretteinket és értékeinket.
Az MRM segítséget nyújt minden polgári csoportnak, akik megunták a sok sótlan beszédet és a tettek mezejére lépnének a közösségeink érdekében. Jelentkezzen nálunk minden személy, baráti társaság, szervezet, akik a civil polgárőrség megszervezésébe kezdenének. A mozgalom az önkéntesekkel megosztja tapasztalatait, amiket az utóbbi egy évben szerzett.
Az MRM nevében, László Bálint, elnök
Szabadka, 2012. december 22.
(Magyar Remény Mozgalom – mrm.rs) – T. T.