Még hivatalosan nincs gyanúsított a bostoni robbantással kapcsolatban
Továbbra sincs gyanúsítottja a bostoni maraton befutójánál hétfő délután történt kettős robbantásnak, de a rendőrség több embert is kihallgatott már, köztük egy szaúdi személyt, aki megsérült, és kórházban ápolják. A CNN szerint a hatóságok egy „sötétebb bőrű vagy fekete” férfit is keresnek, de őt sem kezelik gyanúsítottként.
Egyelőre nincs gyanúsítottja annak a két robbantásnak, amely a bostoni maraton finisénél történt hétfő délután – közölték az amerikai hatóságok a magyar idő szerint kedd hajnalban tartott sajtótájékoztatójukon. A merényletben hárman meghaltak, és több mint 140-en megsérültek.
A nyomozás irányítását – amelyet már egy lehetséges terrorcselekmény miatt folytatnak – átvette az FBI, amely közösen próbálja kézre keríteni az elkövetőket a helyi és a szövetségi erőkkel. Az FBI begyűjti a térfigyelő kamerák felvételeit, a mobiltornyok adatait, és a bombák darabjait vizsgálja, hogy az elkövető „kézjegyére” bukkanjon.
A rendőrség már több embert is kihallgatott, köztük egy szaúdi személyt is, aki megsérült a lábán és kórházban kezelik. A CNN szerint a személyt az egyik bostoni kórházban őrizet alatt tartják, de nem vették őrizetbe, és egyelőre nem tudni, volt-e szerepe a merényletekben.
A robbantásokkal kapcsolatban a rendőrség egy „sötétebb bőrű vagy fekete” férfit is keres, akinek a feltevések szerint külföldi akcentusa van. A CNN szerint a férfi fekete felsőt és egy fekete hátizsákot viselt, és öt perccel az első robbantás előtt megpróbált bejutni a futóverseny mellett lezárt területre.
A New York Times korábban azt írta, hogy a terrorelhárítók további öt, fel nem robbant bombát is találtak Boston területén, de a rendőrség ezt cáfolta a sajtótájékoztatón, annyit közöltek, hogy gyanús csomagokról érkeztek bejelentések.
Meg nem erősített információk szerint, részben a CNN egyik beszámolójára alapozva: a rendőrség a maraton befutójának közvetlen környezetében lekapcsoltatta a mobiltornyokat, mert felmerült, hogy a robbantásokat távirányítással vezérelték, talán mobilkapcsolattal. A mobilokat gyakran használják robbantásvezérlőként, főként a Közel-Keleten.
(hvg.hu nyomán)