100 millió élhető világ csak a mi galaxisunkban?
Meghökkentő adattal jött ki egy nemzetközi csillagászokból és asztrobiológusokból álló kutatócsoport. Egy frissen közölt tanulmányban azt állítják, hogy csak a Tejútrendszerben százmillió világ van, melyen létrejöhetett komplex földönkívüli élet.
A százmillió soknak tűnhet, de egészen hihető, ha számításba vesszünk, hogy a) csak a mi galaxisunkban 17 milliárd Földhöz hasonlító világ létezik és b) ezek nagyon távol vannak a Naprendszertől. A tanulmány szerzői arra is felhívták a figyelmet, hogy nem azt állítják, hogy százmillió földönkívüli világ van, csupán azt, hogy ennyi olyan bolygó létezik, amelyen elvileg létrejöhetett a Földön nem ismert életforma.
A tanulmány csupán a Tejútrendszert vizsgálta; a Földnek is otthont adó galaxison kívül ugyanakkor tudományos becslések szerint még legalább 500 milliárd galaxis található az Univerzumban.
A Tejútrendszerben 200-400 milliárd csillag található, átmérője 30 kiloparszek, vagyis 97 800 fényév.
A kutatásban részt vett Louis Irwin, a Texas Egyetem (El Paso) asztrobiológusa, Abel Méndez, a Puerto Rico Egyetem csillagásza, Alberto G. Fairén, az amerikai Cornell Egyetem kutatója és Dirk Schulze-Makuch, a berlini Műszaki Egyetem asztrofizikusa.
(atv.hu nyomán)