Brigitte Bardot egykori szexszimbólum: „Nem szeretnék fiatal lenni a mai Európában; a nő legyen nő, a férfi pedig férfi”
Nyolcvanadik életévét töltötte be Brigitte Bardot francia színésznő, aki fiatal korában az igazi, tiszta szexepilt ábrázolta. Ruhái, frizurái megszabták az 1960-as évek divatirányzatát.
Már 16 évesen feltűnt az ELLE címlapján. Akkoriban jött divatba a „jeune fille”, azaz „a csinosan öltözködő fiatal lány”. Számos filmben játszott, olyan híres színészek oldalán, mint pl. Alain Delon vagy Jean-Paul Belmondo.
– A szépségemet és a fiatalságomat férfiaknak adtam, a bölcsességemet és a tapasztalatomat az állatoknak adom – mondta visszavonulásakor, amióta idejét az állatvédelem ügyének szenteli. – Az állatokban sosem csalódtam. Könnyű prédák, ahogy én is az voltam egész pályafutásom alatt. Ugyanazt éltük át, szeretem őket – tette hozzá.
Bardot radikális jobboldaliságáról is ismert.
Jelenlegi férje a Nemzeti Fronthoz kötődő Bernard d’Ormale. Bardot nemrég a médiában is kifejtette: tiszteli a párt vezetőjét, Marine Le Pen-t, mert „nő létére elég tökös”.
Gyakran nyilatkozott a homoszexuálisok és a bevándorlók ellen.
– A hazámat, Franciaországot elárasztják a külföldiek – írta az „elveszett Franciaországhoz” címzett nyílt levelében, amely után „gyűlöletkeltésért” pénzbüntetésre ítélték. Felszólalt a vegyes házasság, a szélkakas-politikusok és az „ürülékkel egyenlő” modern művészet ellen. A Kiáltás a csendben című, 2003-ban megjelent könyvében „földalatti, veszélyes, kezelhetetlen beszivárgásnak” nevezte a bevándorlást.
Brigitte Bardot minap interjút adott a Novosti belgrádi napilapnak.
Egyebek között elmondta, hogy undorodik a plasztikai műtétektől, a botoxtól és a masszázstól. A természetes kinézet híve, sohasem tagadta le a korát.
Arra az újságírói kérdésre, vajon létezik-e a mai világban igazi szerelem, szenvedély és romantika, a legendás színésznő azt válaszolta, hogy a szerelmet banalizálták, a mély érzelmeket a nyers szex, a romantikát pedig a puszta fizikai vonzódás váltotta fel.
Az interjú komolyabb vizekre is evezett, Európa válságáról is szó esett.
– A mai Európa nagy baromság! Megfosztja az országokat a sajátosságaiktól, a szuverenitásuktól, az államfők helyett dönt, szankcionál, nagyon sokba kerül és képtelen minden állam számára egyforma felelősséget, azonos munkaidőt és hasonló béreket biztosítani. Az euró koldusbotra juttatja egyes népeket. Az egészet át kellene gondolni, talán ésszerű lenne szigorúbb határokat felállítani, megakadályozni a külföldi áru ekkora mértékű beáramlását és oly módon megmenteni a belső termelést – fejtette ki véleményét Bardot.
Arra a kérdésre, hova tart Franciaország, csak ennyit válaszolt:
– Nekimegy a falnak.
Az újságírót érdekelte, vajon a mai nyolcvanéves tapasztalatával, hogyan cselekedne, ha újra húszéves lehetne.
– A mai Európában semmiképpen sem szeretnék húszéves lenni. Én egy szabad és örömteli világban voltam fiatal, amelyben nem kellett hajlongani.
A mai fiataloknak pedig a következőt üzente:
– Fordítsanak hátat annak a propagandának, amely feminizált férfiakat és férfias nőket igyekszik teremteni. A nők maradjanak nőiesek, ne versenyezzenek a férfiakkal, úgysem lehetnek egyenranguák – fiziológiai okokból. Mindkét nemnek megvan a saját várazsa, és ennek így is kellene maradnia.
Az első képen: Brigitte Bardot fiatalon, a másodikon nyolcvanévesen
Novosti nyomán K. P.