Egyéb 

Európai „értékek” Szerbiában: legalizálják a kannabiszt („egészségügyi célból”)?!

a kannabisz05Immár szinte biztos: Szerbiában is rövidesen legalizálják a kannabiszt. Az Egészségügyi Minisztérium támogatja az ötletet. Jövő héten a belügyi, az igazságszolgáltatási és a mezőgazdasági (?!) tárca képviselőivel együtt munkacsoportot hoz létre, amely kidolgozza a „fű” használatával kapcsolatos tervet (vagy mégis elveti a legalizáció ötletét, ami egyáltalán nem valószínű).

A kezdeményezés a Legalizáció Egyesülettől ered, amely mindössze három hét alatt hatezer tagra duzzadt (a spanglitekerő srácok nyilván megérezték, hogy az européer szerb kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy trendi legyen).

Perzse mindenki azt állítja, a kannabiszt Szerbiában kizárólag egészségügyi célokra fogják használni, hogy enyhítsék a súlyos betegek fájdalmait (mintha arra nem léteznének normális gyógyszerek).

Az „utazók” és tamogatóik továbbá azzal érvelnek, hogy a legalizálás után csökkenne a „vicces cigi” feketepiaca és megszűnne annak a veszélye, hogy a nepperek pocsék cuccot sózzanak rá az emberekre.

Létezik valaki, aki elhiszi, hogy a „maresz” az egészségügyi intézmények falai között marad?           

Most pedig íme pár idézet a kannabisz „jótékony” hatásáról.

„Egy hamarosan megjelenő tanulmány szerint hatvanezer brit szenved valamilyen mentális betegségben drogok miatt. A kutatók a kannabisz egyik erőteljes fajtáját, a skunkot vizsgálták.

Négyből egy új pszichózisos, például skizofréniás állapot kialakulása vezethető vissza a kannabisz extra-erős változatának fogyasztására.

Eszerint körülbelül hatvanezer brit él át hallucinációkat és paranoiás időszakokat is a skunk rendszeres fogyasztása miatt. A tanulmányban azt is állítják, hogy több mint 300 ezer ember, aki valaha is fogyasztotta az említett drogot, találkozhat hasonló problémával élete során.

Ha kevesebb mint heti egyszer használt valaki skunk-erősségű kannabiszt, a kockázat valamilyen pszichotikus betegség kialakulására majdnem kétszer akkora volt, mint azoknál, akik soha nem próbálták azt. A hétvégi fogyasztóknál az esély megháromszorozódott, a napi használóknál pedig ötször magasabb a kockázat, mint a nem fogyasztóknál – írják a tanulmányban”. (Hír24)

„Hosszú távú használata során a marihuána (kannabisz) fiziológiás hatására az agy megszünteti azon kémiai anyagok termelését, amelyek a jó közérzetet, a harmónia, kiegyensúlyozottság természetes érzetét okozzák, így a fogyasztónál egy bizonyos rendszeresség nyomán kialakul a lelki (érzelmi) függőség után a kémiai függőség. A marihuána-függővé vált személy elveszti az észlelés, gondolkodás és a valóságlátás eredeti minőségét, szellemileg és lelkileg leépül. A marihuána-fogyasztón elhatalmasodik a fogalmak és gondolatok alkotásának nehézsége, mérlegelését nehezíti a gyenge koncentráció, a természetes motivációk elvesztése. Mindennapjait a széles hangulatingadozás, agresszió és ellenséges viselkedés, valamint a depresszió, szorongás és paranoia teszik pokollá. A mariuhána tipikus fogyasztása irritációja folytán növeli a gége- és nyelőcsőrák kialakulásának kockázatát.

A marihuána füstje kétszer annyi kátrányt tartalmaz, mint a hagyományos cigarettafüst ezáltal nagyobb mértékben növeli a tüdőrák, a tüdőgyulladás, és fertőzés kialakulásának kockázatát. Mára a kutatások igazolták, hogy növekedésben, fejlődésben, az energiaszint stabil fenntartásában és a szaporodásban szerepet játszó mirigyek, szervek és hormonok hálózatát is károsítja a marihuána (agyalapi mirigy, pajzsmirigy, gyomor, nyombél, hasnyálmirigy, mellékvese, here, petefészek). Ezek mellett rombolja az immunrendszer azon képességét, hogy megvédje magát és a testet a támadó baktériumok, vírusok, kémiai anyagok, idegen részecskék, paraziták, gombák, egyéb mikroorganizmusok és fertőzések ellen, valamint csökkenti az immunrendszer azon képességét, hogy védje a testet és megakadályozza a burjánzó (rákos) sejtek növekedését. Közvetlenül károsítja a gerincvelőt és a belső elválasztású mirigyeket”. (Alfahír)

És ezzel akarják Szerbiában enyhíteni a betegek szenvedését?

Összeállította: K. P.

Hasonló bejegyzések