A két legobb előadásEgyéb 

A XV. Vajdasági Suliszínház Fesztivál bánsági elődöntője – Muzslya

Telt ház előtt léptek fel a tizenötödik Vajdasági Suliszínház Fesztivál bánsági elődöntőjének résztvevői. Több mint száz kisszínész mérte össze tehetségét, ügyességét Nezsényből, Módosról, Beodráról, Homokrévről, Bókáról, Nagybecskerekről, Magyarittabéről, Ürményházáról, Tamásfalváról. Az egyetlen nem bánsági, hanem szerémségi csoport Maradékról érkezett.

A Jódal Rózsa, Takarics Róbert és Nagy Margit összetételű bíráló bizottság két első díjat is kiosztott, akik a május 14-ei, csókai döntőn, a gálaműsoron fognak fellépni. Az egyik a Nagybecskereki Oktatási Központ Csipet-csapat csoportja a Karinthy Frigyes novellái alapján készült „Tanár úr kérem avagy Reggel hétkor ” című előadással, Lukács Gabriella rendezésében, a másik a magyarittabéi anyanyelvápolók nagycsoportja, a Petes Erzsébet rendezte Lázár Ervin: „A fájós fogú oroszlán” című darabbal. Mindkét rendezőnő eddig több alkalommal vitte el a Sulifeszt pálmáját. Lukács Gabriella ezúttal a másik színdarabjának rendezéséért is elismerésben részesült (Ungvári Zsolt novellájának ötletéből: „Gergő rajzai”). A magyarittabéiek kiscsoportját (Móra Ferenc: „Hatrongyosi csapatok”) a kórus remek szerepléséért jutalmazták.

A két legobb előadásUgyancsak „A fájós fogú oroszlánt” mutatta be az ürményházi anyanyelvápoló csoport, Viola Lujza tanárnő rendezésében. Ők a díszletért és a maszkért részesültek elismerésben.

A bíráló bizottságnak meglepetést szerzett a módosi kisszínészek csoportja, akik ebben a környezetben, ahol sem iskolai magyar tagozat, sem művelődési egyesület nincs, a fellépő gyermekek a szép magyar beszédért járó díjat érdemelték ki. Monić Lídia rendezte a tanulók ötletei alapján „Az utazás című” darabot. A kis csapat részét képezték a káptalanfalvi gyerekek is.

A maradékiakat Túri Izabella óvónő készítette fel, Zelk Zoltán: „A három nyúl” című előadás az anyanyelv-ápolási díjat nyerte el.

A nezsényi és a homokrévi anyanyelvápolók a jelmezért részesültek elismerésben. A nezsényiek rendezője Ábel Kornélia óvónő volt, A. Alexander Milne: „Micimackó-Füles születésnapja” című előadást mutatták be. A homokréviek Szirák Katalin rendezésében Petrolay Margit: „Májusi virágok” című jelenetével léptek fel.

A tamásfalviak rendezője Szarka Edit óvónő volt, aki a Hupikék Törpikék témáját dolgozta fel „A csodaszer” címmel. A legjobb adaptációért nyertek elismerést.

A beodraiaknak Dulka Gyöngyi (Varga Katalin: „A füllentő kakas”) és a bókaiaknak Molnár Urbán Éva (Gvido Tartalja: „A fogfájás”) vezetésével a részvételért járt köszönet.

Négy kisszínész is kapott díjat a kiváló színészi alakításért: a nagybecskereki negyedikes SarnyaiValentin és a nyolcadikos Lukács Anna, a magyarittabéi B. Varga Martina és az ürményházi hetedikes Móric Dávid.

A közönség sok jó rendezést, jó játékot, kiváló díszleteket, jelmezeket láthatott. A gyerekek beleélték magukat a játékba és a sok előadás dacára élvezetet nyújtottak a nézőknek: szülőknek, pedagógusoknak, gyermekeknek. A rendezvénynek helyi támogatói is voltak: a pólókat a színdarabhoz a muzslyai Császárkert KFT adta a nagybecskereki csoportnak, a Pizza Grill Manija vállalat, élén a muzslyai Varga Judittal, élelemmel támogatta a rendezvényt. A fő támogató az anyaországi Nemzeti Kulturális Alap és az Emberi Erőforrások Minisztériuma volt.

nm

    

Hasonló bejegyzések