Művelődési tanácsadó(nő), aki 11 ezer eurót keres!
No, nem havonta, hanem áprilistól kezdve az idei év végéig veheti kézhez az említett summát. Ez azonban mindenképpen csillagászati összeg, főleg a „munkájára” való tekintettel.
Az Újvidéki Kulturális Központ nem hagyományos pályázat, hanem tender útján választotta ki azt a személyt, akivel szerződést kötött a művelődési tanácsadó feladatainak ellátására. A kritérium a „legkisebb felkínált ár” volt, ami egy, akár szerződéses munka esetében is enyhén szólva különös.
Ha azonban tudjuk, ki áll a szóban forgó intézmény élén, minden világossá válik.
Andrej Fajgelj, a Kulturális Központ igazgatója és a Harmadik Szerbia párt kádere egy Aleksandra Mandarić nevű nőt alkalmazott, aki „csodák csodájára” az egyetlen jelölt volt a tanácsadói posztra. Legalább annyira „meglepő”, hogy ő is a Harmadik Szerbia tagja.
A 2012-es köztársasági választások előtt még az Oltárajtó (Dveri) parlamenti képviselőjelöltjeinek listáján szerepelt, majd utána – több párttársához hasonlóan – Mandarić is „mezt váltott” és az újvidéki hatalom által meglehetősen favorizált Harmadik Szerbiában kötött ki.
Az említett párt legemlékezetesebb megmozdulása az Újvidéken szervezett délvidéki autonómia elleni nagygyűlésen való részvétele volt.
Egyébként több civil szervezet és a Vajdasági Párt is követelte Andrej Fajgelj menesztését a Kulturális Központ éléről. A VMSZ ezt nem tette meg. Pedig Fajgelj pl. enegedélyezte, sőt támogatta, hogy az általa vezetett intézményben sor kerüljön Jovan Pejin történész Birodalomcsere, avagy a hungaronácizmus rehabilitálása című könyvének bemutatójára, amelyen egybek között elhangzott, hogy a szerbek őshonos vajdasági lakosok, a magyarok pedig jövevények.
Fajgelj továbbá a Happy Televízió Ćirilica c. műsorában kijelentette, hogy Vajdaság mindig szerb volt, amit szerinte a magyarok is felfogtak. Olyannyira, hogy már nem használják a „fasiszta kicsengésű” Délvidék szót, hanem büszkén mondják ki: Vajdaság.
Ez a mélyszerb kultúrvezér tehát most egy hasonszőrű tanácsadóval erősödött – csekély 11 ezer euróért, amit az újvidéki adófizetők (köztük magyarok) zsebéből vesznek ki.
Az első képen: Aleksandra Mandarić, a másodikon: Andrej Fajgelj
Blic és Teleprompter nyomán K. P.