AtrianonEgyéb 

A Jobbik és Trianon: „Nem szabad lemondani róla, hogy minden magyar újra egy hazában éljen!”

AtrianonVona Gábor, a Jobbik elnöke a Gyöngyösön tartott megemlékezésen elmondta, hogy Trianon kérdése és az elszakított magyarság ügye nem lehet pártpolitikai kérdés, ha tenni akarunk értük, néhány kérdésben félre kell tenni a pártpolitikai nézetkülönbségeket.

– A nagyvilág számára meg kell mutatni, hogy a határon túli magyarok ügyében a magyarság az elsőtől az utolsó emberig egységes – fogalmazott a pártelnök, hozzátéve azt is, hogy senki sem sajátíthatja ki a határon túli magyarság ügyét, és senki se mehet szembe vele.

Vona Gábor a szülővárosában tartott ünnepségen elmondta:

– Ezen az emléknapon a fájdalomból pozitív energiát kell meríteni, a tenni akarás energiáit. A jelenben nincs realitása, hogy minden magyar újra egy hazában éljen, de lemondani róla nem szabad. Most egy dolgot tehetünk, hogy a magyar álmot őrizzük szívünkben, és legalább lélekben, szellemben Trianon traumájától megszabadulunk, legalább a lelkünkben, a szívünkben ezt a feldaraboltságot megszüntetjük.

A Jobbik elnöke kijelentette: a politikának el kell érnie a nemzetközi színtereken, hogy a magyarság ügye végre téma legyen.

– Az elmúlt huszonöt év szégyene, hogy nem voltunk erősek, bátrak és egységesek ahhoz, hogy a nemzetközi szervezetekben ez megtörténjen, olyan téma legyen, amely konkrét napirendként jelenik meg és szövetségeseket is talál – közölte.

A megemlékezés zárásaként elhelyezték az emlékezés koszorúit a 6-os (württembergi) huszárok első világháborús emlékművénél.

A Jobbik a központi megemlékezését egyébként a főváros XV. kerületében tartotta, a Reiner Frigyes parkban található Trianon-emlékmű előtt. Itt többek mellett beszédet tartott Szávay István, a Jobbik alelnöke, országgyűlési képviselő, aki egyebek közt elmondta:

– Bárcsak azt mondhatnánk, hogy Trianon már csak a múlt része, hogy a történelem legsötétebb lapjaira száműztük a gyalázatot, de sajnos mindannyian tudjuk, hogy ez nem igaz. Június 4. soha nem lehet ünnepnap, s csak a szétszóródásunkat szimbolizálja ez a dátum.

Azok számára, akik elfelejtetnék Trianont, Szávay azt üzente:

– Valóban le tudnának mondani többmillió magyarról, akik idegen, ellenséges környezetben kénytelenek élni, akiknek tiltják az anyanyelvük használatát?

Azoknak, akik viszont minduntalan a Trianon okozta sokkban merengenek, Szávay üzeni, a magunkba fordulás, a múlton való rágódás önmagában nem vezet sehova!

Alfahír nyomán F.J.

Hasonló bejegyzések