Képtelenek visszatoloncolni a hatóságok a hétgyermekes szerb anyát
Nyugat-Európában a legnagyobb vitákat és a legtöbb megoldatlan problémát a migránsok okozzák. Több tízezer olyan illegális bevándorló élhet a kontinensünkön, akiket a hatóságok egyszerűen képtelenek visszatoloncolni a hazájukba, írja a kormányközeli bulvármédia, a Ripost.
Ahhoz, hogy valaki menekültstátuszt kaphasson Európában, alapvetően nyomós érv kell. Ha valaki megérkezik egy európai országba, akkor jogában áll menedékjogot kérvényezni. A hatóságok megvizsgálják az adott esetet, és elbírálják a kérelmet. Amennyiben elutasítják, akkor az adott személyt elméletileg vissza kellene toloncolni a hazájába. Ez az utolsó lépés azonban a legtöbb esetben elmarad.
Ezért is lehet, hogy annyi bűnelkövető és menekültstátuszra nem jogosult illegális bevándorló marad nyugaton. A híradásokban folyamatosan olvashatunk arról is, hogy egy-egy terrortámadás elkövetője nem volt ismeretlen a hatóságok számára, sőt már régen ki kellett volna toloncolni őket, ám az még sem történt meg. De ha tudják a problémát, akkor miért nem tesznek ellene?
Trükközés, bürokrácia, túlzott emberi jogok
Mindhárom oka annak, hogy akadozik a rendszer. Ha valaki ugyanis beteg vagy fellebbez a döntése ellen, vagy adott esetben gyermeket vár, a kitoloncolásról szó sem lehet. Így fordulhat elő, hogy az elmúlt 10 év alatt nem sikerült kitoloncolni azt a csecsen férfit, aki iratok nélkül érkezett Ausztriába, vagy hogy még mindig Németországban él az a szerbiai nő, akit 2015 áprilisa óta próbálnak kitoloncolni, de mivel most várja hetedik gyermekét, ez egyelőre esélytelen.
Ausländeramt will Serbin erneut abschieben! Will ist Falsch! Wird heute abgeschoben wäre richtig https://t.co/d42Kk14TiH
— Harald Maier (@Harald70199) 2017. július 31.
De megemlíthetnénk azt a 25 éves szudáni fiatalt is, aki hét különböző néven vett fel az államtól segélyt. A 22 ezer eurós kárt okozó férfit börtönbüntetésre ítélték, ahelyett, hogy kitoloncolták volna.
Bár sokak szerint a legnagyobb kérdés az, hogy miként akarjuk elérni azt, hogy hazamenjenek a migránsok, ha még azt sem tudjuk megakadályozni, hogy az akaratunk ellenére Európába jöjjenek.