Akció van!
Szupermarket, nagyáruház, kisbolt. Ünnepek, húsvét, karácsony, szilveszter alkalmával különböző akciókat hirdetnek meg. Ilyenkor állítólag leárazzák a termékeket, olcsóbban juthatunk gyermekjátékokhoz, húshoz, italhoz. Népszerűek a hétvégi akciók is, de közönséges hétköznap is belefuthatunk leárazásba. A színes újságokat sokan lapozgatják, a szórólapokon kihagyhatatlan akciókat hirdetnek. Mosógép féláron, televízió 40%-kal olcsóbban… Részletfizetésre buzdítanak, csábító feltételeket kínálnak. Egy mai kihagyhatatlan ajánlat:
Biztosan mindenkinek van egy története, hogy valamilyen módon átverték. Akarva vagy akaratlanul, de megtörtént. Kicsivel többet mutatott a mérleg, mint ahány deka szalámit vásároltunk. Ez a pár deka talán nem akkora pénz a vásárlónak, viszont hosszú távon a kereskedőnek haszon. Hányszor mértük meg a szalámit, amikor hazaértünk? Nem vág földhöz, de sok kicsi, sokra megy…
Én is vettem már lejárt árucikket. Siettem, pedig általában figyelek erre. Nem lesz semmi bajom a tegnap lejárt tejföltől, de akkor is… Felháborít…
Vagy többet fizetünk bizonyos dologért a kasszánál, mint amennyiért hirdették…
Nem kell mindennek bedőlni… A csak most, csak nálunk akcióknál nem árt egy kis második osztályos matematika sem.
1 sör – 55 dinár
4 sör – 249 dinár
Matekozás: 249:4 = 62,25 dinárra jön így ki egy sör ára.
Mindkét termék mellett ott az akciós tábla. Mindkettőt leárazták. Az egy sört 25%-kal, a négyes csomagolást 22%-kal.
A logika szerint olcsóbbnak kellene lennie a nagyobb kiszerelésű terméknek. Szerbiában logika nincs. Azért vegyük négyes csomagolásban, hogy könnyebb legyen vinni?
Figyeljünk oda, néha számoljunk is… Ne hagyjuk, hogy becsapjanak bennünket…