Meghalt a legismertebb laptulajdonos
91 éves korában, 2017. szeptember 27-én természetes halállal, szerettei körében elhunyt Hugh Hefner, a Playboy alapítója. Hefner az első Playboyt még a saját konyhájában szerkesztette, halála pillanatában egy igazi birodalmat hagyott hátra.
Hugh Hefner kölcsönvett 8000 dollárt, és 1953-ban megalapította a Playboyt, az újságot, amiben meztelen nők képeivel kombinálta a hosszabb lélegzetvételű cikkeket. Nem reménykedtek sikerben, a magazinnak eredetileg nem is volt megjelenési dátuma. De mind az 50 000 példányt elkapkodták. A dátum 1953. december, a címlapon egy ismeretlen, Marilyn Monroe nevű lánnyal. Később a Playboynak levetkőzni egyszerűen sikk lett. Jayne Mansfieldtől és Ursula Andresstől Sharon Stone-on, Pamela Andersonon és Kim Basingeren át Madonnáig és Cindy Crawfordig rengeteg hollywoodi celebritás megtette, olvasható a 168 óra oldalán.
Nyilvánvaló szexizmusától függetlenül Hefner ízlését dicséri, hogy a Playboyba belefért az irodalom is. Írt tárcát az életmódmagazinnak Ray Bradbury, Ian Fleming, Joseph Heller, Jack Kerouac és Margaret Atwood is, ami pedig az interjúkat illeti, azon túl, hogy az elsőre Milest Davist sikerült megnyerni, leült beszélgetni Frank Sinatra, Marlon Brando, Fidel Castro és az a Jimmy Carter is, aki akkor még csak elnökjelöltként vallotta be, hogy „a szívében” már követett el házasságtörést. Mindeközben Hefner milliomos és amerikai kulturális ikon lett. Hefner alatt a márka bővült: lábat vetettek a filmiparban és a nyomtatott sajtóban, a ruházati szektorban, továbbá készültek parfümök, ékszerek és kiegészítők is, amiben egy dolog volt közös: a jól felismerhető nyuszis logó.
Fénykorában a Playboy havonta hétmillió példányban kelt el, mígnem a hegemóniája a kilencvenes évektől folyamatosan hanyatlani kezdett. 2008-ban Hefner már pénzt kért a belépőért a Playboy-villa hírhedt fényűző estélyeire, az internet kora jelentette válságot pedig ékesszólóan illusztrálta az is, hogy 2015-ben az életmódmagazin még a meztelen női testről is lemondott. Jelenleg a magazin húsz országban kapható, az éves bevételük pedig (az összes terméket értve) 1 milliárd dollar. 1960-ban Hefner megnyitotta azokat a klubokat, ahol a pincérnők nyuszifarokkal- és füllel dolgoztak, ez a jelmez mai napig a legnépszerűbb beöltözési kellék.