Az ausztrál rendőrség beépült a pedofil közösségbe a dark weben
Oknyomozó újságírók kiderítették, hogy a sötét web egyik legnagyobb virtuális pedofilhálózatát az ausztrál rendőrség üzemelteti. Mint kiderült, a rendőrök titokban beépültek a hálózatba; az akcióikat világszerte letartóztatások és mentőakciók kísérték.
Az ausztrál rendőrség akciócsoportja csaknem egy éven át követte a Childs Play fórumot; ez a gyerekmolesztálással kapcsolatos tartalmak legnagyobb underground közössége. 2016 áprilisában indult, és hamarosan egymillió felhasználó regisztrált náluk. Közülük 3000-4000 lehetett aktív. Az Argos – a gyerekmolesztálásokkal foglalkozó akciócsoport – egysége három hónappal korábban csendben beépült a Childs Play közösségébe. Remélték, hogy így kideríthetik az alapító kilétét, és letartóztathatják, amiért megerőszakolta a saját négyéves lányát. Idővel átvették az egész fórum irányítását. A feltöltések és megosztások alapján feltérképezték a hálózatot.
Az operatív műveletek során világszerte 100 úgynevezett producert lepleztek le, akik gyerekek megerőszakolását vették filmre, majd az erről készült képeket és videókat megosztották az underground fórumokon. A nyomozói munkának köszönhetően tucatnyi országban indultak mentőakciók a gyerekek kiszabadítására. Számos bűnözőt letartóztattak. A Childs Play alapítója, a kanadai Benjamin Faulkner életfogytig tartó börtönbüntetését tölti. Miután Faulkner rács mögé került, az Argos átvehette az irányítást a Childs Play fórum fölött, olvasható az Index.hu portálon.
Hogy fenntartsák az álcájukat, a rendőrök erőszakos tartalmakat osztottak meg. Az illegális pedofilközösségekbe többnyire csak akkor fogadnak be újoncokat, ha magukra nézve terhelő bizonyítékot osztanak meg, ami történetesen gyerekmolesztálással kapcsolatos tartalom. A rendőröket ez igen kényelmetlen helyzetbe hozza, mivel ahhoz, hogy tovább nyomozhassanak, maguknak is bűnözővé kell válniuk. Hetty Johnston, az Argos alapítója szerint ez etikai értelemben megkérdőjelezhető, de a szervezet gyerekmentő akciói magukért beszélnek – és ezeket a felvételeket nem a rendőrök készítették, hanem a bűnözők. A rendőrök engedélyt kaphatnak rá, hogy felhasználják ezeket a képeket a nyomozáshoz.