Sötét jóslat: „Szerbia Allah híveinek országává válhat”
Idővel több mint hatszázezer migráns tartósan letelepszik Szerbiában. A szír, az afgán, az iraki stb. bevándorlók számára a kormány szerb állampolgárságot, házakat, munkát a közvállalatokban és állami intézményekben, valamint támogatást a magánvállalkozások beindításához biztosít.
Ez a sötét jóslat Predrag Popovićtól, a Tabloid keményen rezsimellenes folyóirat egyik legismertebb újságírójától származik.
Szerinte az Európai Unió nagy mértékben Szerbia által szándékozza megoldani a migrációs válságot. Mint állítja, a terv megvalósításához szükséges pénzt az USA és az EU vezető országai bíztosítják.
Szerbiától követelni fogják, hogy olyan törvényeket és előírásokat dolgozzon ki és fogadtasson el, amelyek majd lehetővé teszik a migránsok beolvasztását
és pozitív diszkriminációját a foglalkoztatás, az oktatás és az emberi jogok védelme terén. Mi több, ragaszkodnak majd ahhoz, hogy a befogadó ország, ez esetben Szerbia alkalmazkodjon az idegen kultúrákhoz, írja Popović. Hozzáfűzi: mindez gyökeres és drámai változásokhoz vezet az élet minden terén, de legfőképpen a demográfiai összkép alakulásában.
Rámutat, hogy Szerbiában 2016-ban a munkaképes lakosság száma 76 ezerrel csökkent, főleg az elvándorlás következtében. Eközben a népszaporulat is folyamatosan csökken, az elhalálozási arány pedig növekszik.
Ezt a problémát a haladó kormány a migránsok betelepítésével oldaná meg. Brankica Janković esélyegyenlőségi biztos elsőként javasolta a migránsok „Szerbia megüresedett részeibe való betelepítését”.
Radoš Đurović, a menedékkérők védelmével foglalkozó központ igazgatója pedig a migránsokban új munkaerőt, sőt, egyenesen a szerb gazdaság felvirágoztatásának lehetőségét látja. (Csakhogy a migránsok nem dolgozni jöttek Európába, hanem élősködni az itteni szociális rendszereken.)
Aleksandar Vučić szerb elnök szerint azok, akik a migránsok ellen vannak, megrögzött idegengyűlölők. Mint mondta, a bevándorlók jó emberek, akik a háború elől menekülve érkeztek. (Csakhogy Afganisztánban és Irakban, újabban pedig Szíriában sincs háború.)
Popović úgy véli, a fenti megnyilvánulások alátámasztják sötét jóslatát.
Reméljük, mégsem valósul meg (olyan szörnyű mértékben), bár az előjelek cseppet sem biztatóak.