Délvidék Kiemelt 

Várady Tibor is szerepel a Figyelőben megjelent „Soros-bérenc” listán 

Az anyaországi kampány hevében a magyar miniszterelnök bejelentette, hogy Soros Györgynek 2000 katonából álló hadserege van, akik a magyar nemzet ellen dolgoznak, annak vesztét akarják. Hogy kiket tart a magyar kormány a Soros-hálózat bérenceinek az a Figyelő c. hetilap utóbbi számából derült ki.

Ugyanis Schmidt Mária, Orbán egyik tanácsadójának lapja egy 200 fős listát adott közzé, amelyben több elhunyt személy neve is szerepel, vagy épp Orbán egykori mentoráé, sőt a haláláig a Fideszre szavazó professzor fia is helyet kapott.

De a listának van délvidéki magyar szereplője is. 

A lista kapcsán Purger Tibor publikált egy írást a Szabad Magyar Szó-n felhívva a figyelmet, hogy a listán helyet kapott Várady Tibor nagybecskereki születésű jogász-akadémikus, aki a Harvardon is oktatott, aki korábban évtizedeket fordított arra, hogy magyar nyelvű egyetemi oktatást teremtsen Délvidéken, hogy megvalósítsa – éppen szerb kapcsolatain keresztül – a nemzeti tanácsokra alapuló, kulturális autonómiát (amit az Orbán-kormány oly bőségesen dicsér minden egyes alkalommal szerb szövetségeseinek jó hírét keltve). Várady mellesleg saját vagyonából hozta létre a Délvidék legnagyobb ösztöndíj-alapítványát, amely jelenleg is a Magyar Nemzeti Tanács diáktámogatásának legnagyobb kincse – emlékeztet Purger.

Várady nem mellesleg 1994-ben belépett a Vajdasági Magyar Szövetségbe is. 

Várady Tibor maga is reagált a Vajdasági Televízióban a listára, és elmondta, hogy őt eddig nyilvánosan csak egyszer nevezték idegen ügynöknek, akkor is nem más, mint a háborús bűnökért elítélt, a magyarokat vérfürdővel és kitelepítéssel fenyegető  Vojislav Šešelj csetnikvezér.

„Természetesen nagyon kellemetlenül érintett a hír, de nem először szembesülök ilyesmivel. Amikor a hetvenes években az újvidéki Jogi Karon magyar nyelvű oktatást igyekeztem bevezetni, keringtek olyan hírek, hogy valakinek az ügynöke vagyok, de ez nem került a sajtóba. A párhuzamos magyar oktatás pedig megindult.

Aztán a kilencvenes években Šešelj állította, valamilyen figyelőket emlegetve – és ez a sajtóban is megjelent –, hogy idegen ügynökként azon dolgozom, hogy Vajdaságot visszacsatoljam Magyarországhoz”

– emlékszik vissza Várady, majd folytatja:

Most pontosítva lett, hogy kinek az ügynöke vagyok (Soros Györgyé), csak az maradt ki, hogy mi a feladatom. Pedig ez engem is érdekelne. A CEU-n valóban dolgoztam két évtizeden át – három éve mentem nyugdíjba. Külkereskedelmi jogot és nemzetközi vitarendezést tanítottam. Bevezettem egy új tantárgyat, amely kisebbségi jogokkal foglalkozott – mert ezt a témát egész életemben fontosnak tartottam.”

 (Szabad Magyar Szó nyomán)

Hasonló bejegyzések