A szerbiai dolgozók mintegy kétharmada krónikus kimerültségben szenved
Sokakban aggodalmat váltott ki az az adat, amely szerint a szerbiai dolgozók több mint kétharmada állandó stresszben él és krónikus kimerültségben szenved, már abból kifolyólag is, hogy ez az állapot súlyos betegségekhez vezethet, amelyek akár végzetes kimenetelűek is lehetnek.
Ezek az adatok a STADA gyógyszergyárnak a 2019-es nagy nemzetközi egészségügyi tanulmányából származnak, amelyek azt mutatják, hogy az úgynevezett kiégési szindróma az oroszok után leginkább a szerbiai dolgozókat sújtja.
Sok orvos azonban nem tarja meglepőnek azt a tény, hogy a szerbiai munkások több mint kétharmada a kimerültség szélén van, mert elmondásuk szerint a munkaerő hiánya, a nagy mennyiségű munka következményként stresszt szül, amellyel majdnem minden szerbiai dolgozó szembesül.
A kiégés szindróma lényege, hogy a hosszan tartó stressz hatására fizikai, érzelmi, mentális kimerülés lép fel, ami reménytelenséggel, depresszív állapotokkal jár. Csökken az önértékelés, a munka eredményessége, nő a mások iránti negatív beállítódás, súlyosabb esetekben testi tünetek, krónikus betegségek léphetnek fel.
(Blic.rs nyomán)