Kiemelt Világunk 

Ismert macedón orvos a Covid-19-ről: „Sok páciens azért hal meg, mert feleslegesen helyezik lélegeztetőgépre!” (+ videó)

Dr. Velo Markovski macedón orvos, aki 2002-ig a fertőző betegségek szkopjei klinikájának élső embere volt, úgy véli, a Covid-19 korántsem olyan betegség, amely miatt karanténokba, sportcsarnokokba kellene terelni az embereket.

A betegek számához viszonyítva az elhalálozási arány alacsony. Karanténra pl. a kolera és az ahhoz hasonló betegségek-járványok esetében lenne szükség, amikor az elhalálozási arány pl. 70 százalékos.

Szavai szerint a koronavírusról 1965. óta tudnak az orvosok. Hogy mennyire veszélyes, arról tanúskodik az a tény, miszerint az egyetemi hallgatók a kezdetben önként jelentkeztek, fertőzzék meg őket, hogy többet tudhassanak meg a klinikai képről.

Markovski kiemeli, hogy

a megfázások 15-35 százalékát minden idényben a koronavírus idézi elő.

Mint mondta, a koronavírusnak négy altípusa van, de ezek alig térnek el egymástól.

Mivel a tudósok évtizedeken át nem túl nagy jelentőséget tulajdonították ezeknek, a tesztelés kifejlesztését sem tartották szükségesnek. Emiatt a mostani tesztek érzékenysége, megbízhatósága igencsak alacsony.

Ami a Covid-19-et illeti, az emberi szervezet legtöbbször nem reagál rá, nem harcol ellene, az immunrendszer nem aktiválódik. Egyetlen furcsa tulajdonsága, hogy ritkán ugyan, de előidézheti az ún. akut légúti distressz szindrómát, amelynek lényege, hogy a tüdő nem jut elegendő oxigénhez. Emellett olykor elsődleges vírusos tüdőgyulladást is előidézhet. Legtöbb esetben viszont nem okoz bonyodalmakat.

Markovskinak markáns véleménye van a lélegeztetőgépek használatáról is. Szerinte ezeket a gépeket elsősorban műtétek után vagy kómás állapotoknál ésszerű alkalmazni, amikor a tüdő egészséges. Tüdőgyulladásoknál viszont óvatosan kellene bánni a lélegeztetőkkel.

A kínai és az olasz covidos halálok egyik oka a lélegeztetőgépek eltúlzott, gyakran felesleges használatában, vagyis a túl agresszív kezelésben rejlik.

Az orvosok új generációja a gyors eredmény reményében ehhez a módszerhez nyúl, ami gyakran a kívántnál ellenkező hatást vált ki, utalt rá Markovski. Pl. Olaszországban előfordult, hogy a betegek egy része szimpla oxigénmaszkkal az arcán játszott a mobilján. Ők minden ok nélkül kerültek lélegeztetőgépre, mert nem voltak annyira rosszul.

Az egyik tanulmányból, amely 180 azonosan súlyos állapotban levő pácienssel foglalkozik, kiderül, hogy a lélegeztetőgépre helyezett páciensek esetében az elhalálozási arány 54 százalékos, míg azoknál, akik nem kerültek ilyen gépre 46 százalékos volt, szögezte le Markovski, aki végül azt kívánta, hogy Észak-Macedónia minél kevesebb lélegeztetőt szerezzen be.

Tekintse meg az alábbi rendhagyó interjút.

(You Tube nyomán)

https://www.youtube.com/watch?v=34DhscXm8rg

Hasonló bejegyzések