Kiemelt Világunk 

Egy francia kutatás átírhatja a nyájimmunitás alkalmazását a koronavírusra

Egy Franciaországban, a Párizstól északra található Crépy-en-Valois település gimnáziumának tanulóin, tanárain és hozzátartozóin végzett járványügyi kutatás szerint jóval kisebb lehet a tünetmentes vírushordozók aránya, mint ahogy azt korábban feltételezték.

A kutatók megvizsgált helyiek alapján arra jutottak, hogy csak a 26%-uk fertőződött meg.

A párizsi Pasteur Intézet csütörtökön közzétett tanulmánya – amely március 30. és április 3. között készült a középiskolában tanuló 661 diák, ott tanító tanár és az intézményben dolgozók, valamint a hozzátartozóik vérvizsgálata alapján–, megállapította, hogy azok közül, akik jártak az iskolában, 41 százalék kapta el az új típusú koronavírust február végén, március elején, amikor is a járvány kitört a Párizshoz közeli településen.

Azoknak a hozzátartozóknak, akik nem jártak a gimnáziumban ebben az időszakban, viszont csak 11 százaléka kapta el a SARS-CoV-2 vírust. a 661 vizsgált ember közül 171 vérvizsgálata bizonyult pozitívnak, ami azt jelenti, hogy 25,9 százalékuk esett át a betegségen.

A kutatók a fenti adatokat elemezve arra a következtetésre jutottak, hogy amennyiben az immunrendszer által termelt ellenanyag ténylegesen hosszabb időre védelmet biztosít a koronavírussal szemben, Franciaország nagyon távol áll a járvány terjedésének megállításához elengedhetetlen lakossági kollektív immunitáshoz szükséges 60-70 százalékos átfertőzöttségtől, és nem is értheti el gyorsan.

A betegség kevésbé sújtotta a dohányzókat (7,2 százalék), mint a nem dohányzókat (28 százalék), ami megerősíti azokat a korábbi megfigyeléseket, amelyek szerint a Covid-19 betegség miatt kórházba került betegek között nagyon kevés a dohányos.

Amennyiben azonban egy dohányos elkapja a fertőzést, súlyosabb komplikációkkal járhat nála a betegség, mint a nem dohányzók esetében.

(Index nyomán)

Hasonló bejegyzések