VMSZ-t nem érdekli, hogy iskolai tankönyvekben provokálnak a magyarok ellen
Portálunkon is közétettük a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületének (VMPE) 2020-as éves beszámolóját, amelyben a délvidéki magyar oktatás helyzetével foglalkozik a szakami szervezet.
A Magyar Nemzeti Tanács (MNT) 2020. december 29-én megtartott tizenkilencedik ülésén kommentálták Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületének (VMPE) évi jelentése.
Jerasz Anikó, az MNT Végrehajtó Bizottsága elnöke szerint a VMPE dokumentuma rengeteg csúsztatást, pontatlanságot tartalmaz, sok a számonkérés is, megoldásjavaslat viszont kevés van benne.
A gyermekszám csökkenése világjelenség, ennek ellenére megéri fejleszteni az oktatást. Minden tagozatot meg kell menteni, fejleszteni kell a kisebb és nagyobb iskolákat is, ahol magyar oktatás van.
A Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete (VMPE) az egyedüli szakmai szervezet, amely a tevékenységi területén évente (2012 óta) értékeli hogyan alakul a helyzet, milyen problémák vannak jelen.
A VMSZ-e irányítású MNT-nek az írás szerinti viszonyulása teljesen érthetetlen és elfogadhatatlan. Csak Jerasz Anikónak vannak pontos értékelései a délvidéki magyar oktatás helyzetétől? A gyakorló pedagógusoknak nincsen? Egyébként sem mondta meg, hogy mi az a „rengeteg csúsztatás, pontatlanság”, amit a VMPE évértékelője tartalmaz? Azt is felrója a dokumentumnak, hogy „sok a számonkérés is, megoldásjavaslat viszont kevés van benne”.
Az írásból az derül ki, hogy az MNT vezetősége semmibe veszi a szakmai pedagógus egyesület álláspontjai, meglátásait. Jerasz Anikónak nem az a kötelessége, hogy leüljön a VMPE vezetőségével és megtárgyalják, tisztázzák a felmerült problémákat és közös megoldást találjanak azok megoldására? Vagy az MNT vezetősége eltávolodott a valóságtól? Elég önmagának?
Bozóki Antal nyomán