Ezt állítják: a Covid ellen használt vakcinákból rák elleni védőoltás is lehet idővel
Az összes halálozás viszonylatában a rosszindulatú daganatok a fejlett társadalmakban a második helyen állnak. Ennél több áldozatot csak a szív- és érrendszeri betegségek szednek. Védőoltással megelőzni, vagy legyőzni a rákot álomszerűen hangzik.
Tulajdonképpen már most is van ilyen. A humán papillomavírus (HPV) ellen kifejlesztett, és már 120 országban is használt vakcinának nagy szerepe van a méhnyakrák megelőzésében. Ennek a daganatnak a kialakulásában ugyanis a fent említett vírusnak tulajdonítunk szerepet.
Ehhez hasonlóan, a primer májrákesetek egy része a hepatitis B vírusnak tulajdonítható, így az annak megelőzésére használt vakcina a májdaganatok egy részét is megelőzi. Ezek a védőoltások tehát a rák néhány fajtája ellen is védenek, közvetve, mivel a rák kialakulásában szerepet játszó vírustól óvnak meg.
Az mRNS vakcinák két úttörője, tehát az amerikai Moderna és a német BioNTech is ebben az irányban indult el, már jóval a Covid megjelenése előtt, de a világjárvány közbejött és mindent felülírt, a Moderna, és a Pfizerrel társulva a BioNTech is a Covid elleni vakcina kifejlesztésére koncentrált az utóbbi évben.
(Magyar média nyomán)