Milyen anyagokat választhatunk, ha hőszigetelésben, illetve hangszigetelésben gondolkodunk?
A megállás nélkül emelkedő anyag- és energiaárak arra késztetik az embereket, hogy megkeressék azokat a lehetőségeket, amelyekkel hatékonyan csökkenthetik a havonta jelentkező kiadásaikat. Egy ilyen lehetőség az, ha hőszigeteljük az ingatlant, ahol élünk.
A hőszigeteléssel járó előnyök
Otthonunk hőszigetelésével kellemesebb környezetet teremthetünk magunknak, miközben az energiával való takarékoskodásnak köszönhetően védjük környezetünket és még a havi számláink összegét is jelentős mértékben csökkenthetjük.
Habár gyakorta hiszik ezt az emberek, a hőszigetelés nemcsak a téli időszakban hasznos, amikor a fűtésszámlán szereplő összegből tudunk hatékonyan lefaragni. Ha nyaranta használunk ventilátorokat vagy klímaberendezést azért, hogy hűvösebb, komfortosabb hőmérsékletet teremtsünk otthonunkban, akkor hőszigeteléssel a nyári áramszámlán is sokat spórolhatunk. Hiszen a hőszigetelt falak nemcsak télen őrzik meg a lakásban uralkodó hőmérsékletet, hanem nyáron is, éppen ezért, kevesebbet fogjuk majd használni a légkondit is.
Minden hőszigetelő anyag egyben hangszigetelő is?
Ki az, aki nem szeretne rögtön két legyet ütni egy csapásra? Valószínűleg erre a kérdésre senki sem tenné fel a kezét, hiszen mindannyian szeretjük azt, ha egy lépéssel rögtön két dolgot nyerhetünk. Azonban azok, akik úgy hiszik, hogy minden hőszigetelő anyaggal egyben hangszigetelést is csináltak a házra, azok csalódni fognak.
Milyen hőszigetelő anyagok léteznek?
A Józan Kft. hőszigetelő anyagai között mindegyik típust megtalálod! Kezdjük mindjárt a hungarocell bemutatásával, hiszen ez az egyik legismertebb anyag. Népszerűségét annak köszönheti, hogy szép felületet képez, könnyű vele dolgozni és nagyon kedvező áron érhető el a többi, drágább anyaghoz képest. Ez az anyag egyáltalán nem való nedves környezetbe!
A grafitos polisztirol ehhez képest jobb hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik, éppen ezért nagyon hasznos minden olyan helyzetben, ahol nem mindegy, hogy hány centiméter vastagsággal tudunk kivitelezni egy bizonyos hőszigetelési képességet. Az XPS polisztirol szigetelés ezzel szemben pedig a csekély vízfelvételi tulajdonsága miatt a lábazatok szigeteléséhez használható, továbbá a nagy szilárdsága miatt lépésálló is, ezért a padló hőszigeteléséhez is tökéletes!
A tető hőszigetelése már más tészta, oda kőzetgyapot, illetve üveggyapot szigetelésben gondolkodhatunk. Ez a két anyag lesz az, amelyek számos egyéb pozitív tulajdonságuk mellett, mint amilyen például a páraáteresztő képesség, kiváló hangszigetelő anyagok is. Ez a tulajdonság alkalmassá teszi őket akár belső válaszfalak burkolására is, de azt sem érdemes elfelejteni, hogy kifejezetten zajszennyezett környezetben, például egy nagyváros közepén érdemes lehet akár az egész ingatlan szigetelését – habár magasabb áron -, mégis kiváló hangszigetelés mellett megvalósítani!