Aki mer, az nyer
Számos területen szükség van sales csapatra, de csak az igazán nehezen értékesíthető termékek esetén számíthatunk igazán jövedelmező jutalékokra. Abban az esetben tehát, ha olyan jó saleses vagy, hogy a sivatagban a homokot képes vagy eladni, akkor érdemes keresned a kihívásokat, hogy kamatoztathasd a tehetséged.
A következő cikkben megvizsgáljuk, mely területek ezek, hogy megtudhasd, igazán jó értékesítőként hol találhatod meg a kiemelkedő jövedelmezési lehetőségeket.
A módszer fontosabb, mint a termék
Az ingatlanértékesítés és a biztosításközvetítés kifejezetten a nehéz terepek közé tartoznak. Ezekkel még a tapasztalt értékesítőknek is gyakran meggyűlik a baja. Abban az esetben viszont, ha megvannak a bevett kommunikációs technikák és fogások, amiket tudsz alkalmazni, sikerre tudod vinni az értékesítést. Az igazi nehézséget a biztosítások esetében például az szüli, hogy itt nincs egy azonnali termék vagy szolgáltatás, amit megkap az ügyfél a termékért, hanem sok esetben évekig, évtizedekig is fizet, mire ténylegesen megtudhatja, hogy megérte-e a biztosítása a pénzt vagy sem.
Értékesítőként további nehézséget/kihívást jelent az is, hogy ezen a két területen többségében semmiféle alapbérre nem tudnak támaszkodni, így csupán a ténylegesen megkötött szerződések, felmutatott eredmények alapján számolt jutalékuk adja a teljes fizetésüket.
Szükséged lenne egy komoly alapozásra, hogy magabiztosabban mozogj az üzletkötés világában? A SalesKurzus.hu 90 napos alapképzése során minden alapot megkapsz ahhoz, hogy sikeres üzletkötő lehess és megkereshesd álmaid fizetését.
Hálózatos értékesítés
Fontos, hogy nem szabad összekeverni az MLM (Multi Level Marketing) rendszereket a pilótajátékokkal. Ez utóbbiban a korábbi belépők béreit az újonnan regisztrálók belépéskori befizetéseikkel termelik ki. Ezzel szemben az MLM rendszerekben van egy tényleges termék, amit a pénzért kapnak a vásárlók. Az értékesítők ezeknek az eladásából kapják a jutalékukat, ami egyáltalán nem alacsony. Ez annak köszönhető, hogy a költséges reklámkampányok helyett egy az egyben az értékesítőket bízzák meg a termék ismertetésével és felfuttatásával. Az így megspórolt marketingköltséget pedig kiosztják jutalék formájában.
Ez a fajta értékesítés nehéz terep a rengeteg tévhit, valamint a rossz értékesítők miatt is. De ha egy ilyen rendszerben sikerül egy bizonyos szintet elérned, akkor szinte passzív bevételként is funkcionálhat idővel.
B2B szektor
Ebben az esetben nem közvetlenül a felhasználóknak kell értékesítened, hanem olyan üzletfeleknek, akik nagyobb mennyiségben tudják továbbértékesíteni a termékedet. Ezzel olyan fokú teljesítményjavulást érhetsz el, mintha korábban egyesével értékesítettél volna gyerekeknek csokoládét, aztán sikerülne megfognod egy játszóház büféjét.