Nem bújhatunk el: Bőr alatti chippel tárolnák a védettségi igazolvány adatait
Az Epicenter nevű svéd cég bemutatott egy olyan mikrocsipet, amely – az emberek bőré alá beültetve – képes tárolni a személy védettségi igazolványának adatait.
A csip körülbelül akkor méretű, mint egy rizsszem és egy okostelefon segítségével pillanatok alatt képes megmutatni az illető védettségi adatait.
A beolvasáshoz az NFC (Near Field Communication) nevű kommunikációs technológiára is szükség van, ez azonban a legtöbb okostelefonba be van építve.
Az implantátumok olyan rugalmas technológiát képviselnek, amit sok mindenre lehet használni. A mostani helyzetben kézenfekvő lehet például, ha a védettségi igazolványt azonnal elérhetővé teszik – írta közleményében Hannes Sjöblad, az Epicenter forgalmazási igazgatója.
A csipet közvetlenül a bőr alá juttatják be egy injekcióval, a karba vagy a hüvelykujj és a mutatóujj közé.
Hannes Sjöblad szerint a procedúra egyébként „teljes mértékig visszafordítható ”, vagyis később meg lehet szabadulni a csiptől, ha nem lesz rá szükség.
A cég egyébként a saját alkalmazottaiba már 2015 óta ültet be ehhez hasonló mikrocsipeket. Segítségükkel a dolgozók a cég különféle eszközeit tudják használatba venni, ajtókat tudnak kinyitni, sőt, még vásárolni is tudnak velük.
(Index és Daily Mail nyomán)