1999-ben ezen a napon veszítette életét a szerb közszolgálati televízió tizenhat dolgozója – Aleksandar Vučić miatt
A NATO légierejének beavatkozása magával vonta az RTS (szerbiai közszolgálati televízió) elleni támadást is abban az időszakban. A légicsapásban 16 dolgozó halt meg, 18-an megsérültek.
Rade Radovanović újságíró, aki akkoriban a NATO-bombázásokról a Szabad Európa Rádiót tudósította, még 2003-ban beszámolt beszélgetéséről Aleksandar Vučićtyal, aki abban az időszakban a tájékoztatatási miniszter szerepét töltötte be.
Ez a beszélgetés ma már a történelem része, de nem árt felidézni, különös tekintettel arra, hogy ugyanez a Vučić napjainkban önkényuralkodóként igyekszik a markában tartani Szerbiát és annak polgárait.
„Egy nappal az RTS bombázása után Aleksandar Vučić – akinek az édesanyja a televízió újságírója volt – fogadott engem. Rendkívül zaklatott volt, mert Angelina is az épületben tartózkodott a NATO-támadás időpontjában.
Kérdésemre elmondta, hogy nem voltak előzetes információi a köztévé elleni támadásról, de tudja, hogy kinek voltak” – olvasható Radovanović nyilatkozata a B92 online archívumában.
A cikk szerint Vučić Dragoljub Milanović vezérigazgatót, helyettesét Jovan Ristićet, illetve a hírműsor szerkesztőjét és annak helyettesét, Milorad Komrakovot és Dušan Vojvodićot említette, de tudomása volt Dušan Jakovljević titkár beavatottságáról is.
„Vučić magánkívül volt, szavaimra, hogy ezt közzéteszem, annyit válaszolt, hogy akkor ez lesz az utolsó írásom” – mondta a Szabad Európa Rádió akkori tudósítója
„Azoknak ott fenn holtak kellenek”
– zárta szavait Vučić.
A NATO illetékesei azt állították, a támadás igazolt volt, a Hágai törvényszék különleges bizottsága nem talált jogalapot a vádemelésre.
Dragoljub Milanovićot, a médiaház akkori igazgatóját 2002-ben tíz év börtönbüntetésre ítélték.