Egyéb 

Hogyan érdemes használni a fagyasztót?

Sokan nincsenek tisztában azzal, hogyan kell a fagyasztót úgy használni, hogy a benne található ételek sokáig fogyaszthatóak maradjanak. Ha például fehér foltok jelennek meg a húson, az bizony nem feltétlenül az alapanyag hibája. Ebben a cikkben eláruljuk, hogyan érdemes használni a készüléket, hogy semminek ne legyen baja még hetekkel vagy hónapokkal a vásárlást követően se.

Mit jelent a fagyasztóban a “megégett” élelmiszer?

Az ételek a fagyasztóban időnként “megéghetnek” Ez akkor fordulhat elő, ha az adott élelmiszert nem megfelelően fagyasztottuk le, szivárgó csomagolásban került a polcra vagy a fiókba. Ilyenkor a levegő behatol a zacskóba, és kiszárítja az alapanyagot. Az onlineMárkaboltokban kapható alulfagyasztós hűtőszekrényekben azonban sokkal tovább tárolhatóak az ételek, feltéve, ha megfelelő módon kerülnek bele. Jó hír tehát, hogy pár egyszerű dologra ügyelve elkerülhető a hőmérséklet-ingadozás, és végre nem kell szembesülni az esetleges “égéssel”.

Mi a helyzet a már sérült élelmiszerekkel?

Az esetleges foltok a húsokon nem azt jelentik, hogy azokat már nem lehet megenni. Mivel azonban kiszáradásról van szó, így sem ízben, sem pedig állagban nem lesz már olyan az étel, mint az korábban lett volna. A legjobb megoldás, ha pár héten belül elfogyasztjuk az adott alapanyagot, így nem lesz probléma az esetleges mellékíz. 

Érdemes úgy felhasználni az ilyen húsokat, hogy azokról a fehér részeket levágjuk, így valamelyest csökkenthető az esetleges furcsa ízvilág. Emellett nem árt valamilyen szaftosabb fogást készíteni belőle, így még kevésbé érezhető majd a kiszáradás rajta. A nedvesség elvesztése esetén ugyanis sültekként már nem lesznek az igaziak, így ezzel nem érdemes próbálkozni. Másik lehetőség, hogy pácolással tesszük ismét ízletesebbé, a sok fűszer ugyanis elveszi az esetleges kellemetlen ízt. 

A gyümölcsöket pedig úgy a legjobb felhasználni ilyenkor, hogy turmixot készítünk belőle, hiszen így nem érezni majd az égési sérülést. A zöldségek esetében pedig egy gyors öblítés és már el is távolítottuk róluk a jégkristályokat. 

Hogyan előzhető meg a probléma?

Az egyik legfontosabb, hogy lehetőleg megfelelően készítsük elő az élelmiszert a fagyasztásra. Mindig várjuk meg, hogy az étel kihűljön, forró fogást sose tegyünk a fagyasztóba. A gyümölcsök és a zöldségek esetében pedig a legjobb, ha a fagyasztóba kerülés előtt felforraljuk egy kicsit, majd jeges vízbe merítjük azokat. Tárolás előtt alaposan szárítsuk meg, így megmarad a tápérték, leáll az enzim működés, amik esetleg romláshoz vezethetnek. 

A tároláshoz légmentesen záródó edények a legjobbak, hiszen ezekbe még véletlenül sem kerül levegő, víz vagy pára. Lehet ez jól záródó fagyasztózacskó, egy műanyag edény, üveg, vagy zárható vákuumzacskó. Ha viszont húsban gondolkodunk, akkor érdemes több réteg fóliába tekerni azt, és minden levegőt eltávolítani belőle, hogy az semmilyen formában ne tudjon sérülni odabent. A legjobb azonban a vákuumozógép használata, hiszen ez garantáltan kiszív minden felesleges levegőt. 

Hasonló bejegyzések