Váratlan és hihetetlen: Életjelet adott magáról a Vajdasági Magyar Demokrata Párt (VMDP)
E bejegyzés megírása előtt, mintegy órán keresztül próbáltuk kideríteni, hogy milyen nyilvános aktívitása volt az elmúlt fél évtizedben a Vajdasági Magyar Demokrata Pártnak. Ám, sem megmozdulásaikról hírt adó cikkeket, sem olyan közösségi médiás tevékenységet sem találtunk, vagy bármely más digitális lábnyomot, amely arra utalna, hogy az utóbbi években e párt létezne még egyáltalán politikai formációként.
A párt tevékenysége mostanság leginkább abból áll, hogy a párt megmaradt néhány tagja átejtőernyőzi magát a Vajdasági Magyar Szövetség soraiba, valamint a VMSZ-eseket eddig leghangosabban kritizáló, mára pártkönyvecskét cserélő VMDP-sek gyerekeit is sorban veszik fel a Pásztor család politikai pártjához köthető munkahelyekre.
Egyes -nem megerősített- információk szerint ez a képmutató helyzet a Vajdasági Magyar Demokrata Párt megmaradt gerincét őrző vezetőinek is megülte a gyomrát. Éppen ezért szándékosan „elfelejtették” néhány éven keresztül elkészíteni a pártok számára kötelező éves pénzügyi bevallásokat és adózásukat, hogy ezáltal „kénytelen” legyenek bezárni az amúgy is kiürült politikai polcokkal üzemelő boltjukat. Azonban a cselt megneszelte a noszai versenylótenyésztő és némi anyaországi gyorssegélyből tápvízre kötötték a pártot és kifizettették annak tartozásait, hogy ezáltal is tudják hírdetni, hogy a délvidéki magyar pártok szövetségben és összefogásban vannak, még ha olyan fantomszervezetekkel is, mint amilyen a VMDP vagy a MEP(semmi gond ha sosem hallott még róluk – a szerk.).
A tetszhalott párt azonban most közleményben jelezte a média irányába, hogy idén három helyszínen koszorúznak majd, az 1944-45-ös áldozatok tiszteletére.
Temerinben november 1-jén 16 órakor a Nyugati temető tömegsírjánál helyezzük el a kegyelet koszorúit.
Tiszaistvánfalván (Járekon) november 2-án, szerdán, halottak napján 15 órakor a partizán haláltáborban 1944 és 1946 között elzárt több mint három és félezer magyarra és a közülük elhunyt több száz áldozatra emlékezünk a település pravoszláv temetője közelében található emlékkeresztnél, áll a Vajdasági Magyar Demokrata Párt szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
Újvidéken november 1-jén, kedden, mindenszentek napján 13 órai kezdettel a Futaki úti temetőben az 1944/45-ös vérengzések magyar áldozatainak emlékhelyénél. Ez az az emlékhely, amelyre a VMSZ fittyethány és a politikai szövetségesét átlépve más helyszínre tervezteti az amorf-turulkompozícióját. Vagyis az emlékhely nem csak a délvidéki magyar áldozatok, de a VMDP politikai kudarcának is helyszíne.