Délvidék Kiemelt 

Több ezer eurót is fizetnek a migránsok az embercsempészeknek, hogy átvigyék őket a szerb-magyar határon

Állítólag pontos árfolyama van az embercsempészeknek, akik a szerb-magyar határon megpróbálják átvinni az illegális bevándorlókat. Egyes helyszíni információk szerint 1800 eurót, vagy annál többet kell fizetni a migránsoknak ezért.

A horgosi lövöldözés óta mégis kevesebb a migráns a magyar-szerb határ mellett fekvő településen. A helyiek elmondása szerint örülnek annak, hogy végre nem lepik el teljesen az illegális bevándorlók a falut.

A határozott rendőrségi fellépés miatt kevesebb migránst látni a városok központjában, inkább a határ menti erdőkben tanyáznak. Embercsempészek segítségével próbálnak az Európai Unióba jutni a magyar határkerítésen keresztül. Az esti órákban sokak szeme láttára viszik tömött taxikban a magyar határ felé az illegális bevándorlókat – írja a V4NA.

A nem szabadkai rendszámú autókba ilyenkor általában a megengedettnél jóval több utas zsúfolódik be, és úgy jutnak el a befogadóközpontoktól vagy a buszmegállótól a kerítésig. A taxisok persze jól keresnek az ügyön, ugyanis a piaci árnál jóval magasabb összegért szállítják őket.

Szabadkától északra helyezkedik el a makkhetesi erdő. Itt történt a nyáron az első nagyobb leszámolás a migránsok között, amelyről a közvélemény is tudomást szerzett. Azóta is kedvelt helye az illegális bevándorlóknak.

A helyiek körében ez az övezet kirándulóhely volt, ahol a családok, a fiatalok és az idősek gyakran túráztak. A lövöldözés óta azonban gyakorlatilag no-go zónának számít a terület. A szabadkaiak és a környékbeliek közül csak a legbátrabbak látogatnak ki oda.

„Csak a fényképezőgépet ne vegye elő senki, vagy ne fotózza őket, mert attól idegesek lesznek”

– mondta a szabadkai férfi, aki hozzátette, az egyik ismerőse a Western Unionnál dolgozik, és rendszeres ügyfelei a bevándorlók. Szerinte mintegy 1800 euró az összeg, amit ki kell fizetni az embercsempészeknek.

Ezt abból következtette ki, hogy átlagosan ennyit vesznek fel egyszerre. A pénzt külföldről utalják nekik. Mint mesélte a legtöbb esetben Németországból támogatják őket a már kijutott honfitársaik.

A szerbiai rendőrség most valóban folyamatosan azon dolgozik, hogy visszaszorítsa az emberkereskedelmet.

(Fotó: V4NA)

Hasonló bejegyzések