Trükkök, amit minden pedikűrösnek ismernie kéne!
Az olyan eljárások, mint a pedikűr, bizony kellő figyelmet igényelnek. Végül is a gyönyörű női lábak vonzzák a férfiak tekintetét, és elbűvölnek szépségükkel. A pedikűr a megfelelő szépségápolás szerves része, azonban sok nő időhiány ürügyén elhanyagolja ezt a procedúrát. De mire jó a szép haj és az ápolt kezek, amikor a lábak borzalmasan néznek ki? Ha nincs egészségügyi problémád, például körömgomba vagy körömágygyulladás, akkor nem feltétlenül kell profi pedikűröshöz menned, de nem árt, ha tudod, hogy egy igazán jó pedikűr azért szakértelmet kíván. Nézzünk pár tippet, amikre szükség van a lábápoláshoz!
Megfelelően vágd a körmöket!
A benőtt köröm, illetve a különböző körömágyfertőzések megelőzhetők megfelelő pedikűrrel. Fontos, hogy a körmöket egyenesre vágjuk! A köröm széle a lábujj hegyével végződjön, hogy ne legyenek nyomási pontok vagy benőtt köröm a cipőben. Szívesebben vágod vagy inkább reszeled a körmöd? Ez abszolút a te döntésed, a rövidítés mindenesetre akkor működik a legjobban, ha előtte egy 5-10 perces lábfürdőben felpuhítod a lábadat. Mindenesetre vésd észbe, hogy egy professzionális Arkada módszer szakszerű megoldást nyújt a fájdalmas körömbenövés és a körömdeformitások különböző komplikációi ellen!
A kutikulát soha ne vágd ollóval, inkább bízd szakemberre!
A felesleges kutikula és a kiálló bőrfoszlányok bosszantóak lehetnek, és ronthatják az ápolt kezek képét. Fontos azonban, hogy otthoni körülmények között, inkább csak nyomd vissza, soha ne vágd le. Bárki, aki levágja a kutikulát, sérüléseket és körömágyfertőzést kockáztat. Nyilvánvaló, hogy egy idő után el kell távolítania a felesleges bőrt, de mivel egy nagyon sérülékeny és érzékeny részről beszélünk, sokkal jobb, ha szakemberre bízod! Az innovatív Balsan lábápolási technika például a kutikula elhalt hámsejtjeit is pillanatok alatt és hatékonyan eltávolítja.
Soha ne hagyd ki az alaplakkot!
Ne feledkezz meg arról, hogy a körömlakkban sok vegyi anyag van, amelyek hatással lehetnek a körömágyra. A körömlakk felvitele a „csupasz” körömre, a köröm felületének elszíneződését okozhatja. Ennek az az oka, hogy a körömlakk gyengítheti a körmöt, így az érzékenyebbé válhat a gombás fertőzésekre, könnyebben kiszáradhat és törhet, ezeket jobb elkerülni!