Te mennyire mozogsz rutinosan egy állásinterjún?
Talán számodra is ismerős élethelyzet, hogy míg az utakon teljes rutinnal nyomod a pedálokat, addig az irodai környezet teljesen testidegen a számodra. Pedig minden leendő sofőr életében eljön előbb vagy utóbb az a pillanat, amikor állásinterjúra kell mennie.
Állást keresni nem egyszerű, korrekt munkáltatót találni még nehezebb, ámde korántsem lehetetlen. Ami elválaszt téged álmaid munkájától az nem más, mint az állásinterjú. Ez még az irodai környezethez szokott munkavállalókat is zavarba hozza, nemhogy azokat, akik szinte egész nap egyedül ülnek és hajtanak a volán mögött.
Fontos a felkészülés!
Éppen ezért, ha elkezdesz állást keresni, akkor ezzel egyidejűleg a felkészülést sem árt megkezdeni, amelyhez a Sofőr állás hasznos blogbejegyzései nagyban a segítségedre lesznek. Itt ugyanis nem csupán az egyes munkaköröket mutatják be neked, de rengeteg hasznos tippet találsz a munkakeresést és a munkavállalást illetően is.
Bár sokan alábecsülik a sofőröket, talán épp ez adhatja a plusz motivációt arra, hogy alaposan felkészülj. Mert még a legádázabb irodistáknak is készülni kell, szóval ne érezd magad rosszul emiatt, nem minden nap megy az ember állásinterjúra.
A pontosság és a megjelenés talán a legalapvetőbb dolgok, amikre oda kell majd figyelned, hiszen fontos, hogy jó első benyomást tégy. Ugyanakkor hasonlóan lényeges az is, hogy odafigyelj a kézfogásodra és a testbeszédedre is. Végezetül pedig nem mehetünk el szó nélkül a mondanivalód és a kérdéseid mellett sem!
Az állásinterjú soha ne legyen egyoldalú!
Bár épp amiatt, hogy zavarban vagy, talán te magad is hajlamos vagy meghunyászkodni, illetve talán te is félve kérdezel bármit is, hiszen az elmúlt években az a nézet alakult ki, hogy az interjún csak a HR-es vagy az ügyvezető kérdezhet.
Ez azonban mára gyökeresen megváltozott, így jó, ha tudod, te is kérdezhetsz, hiszen nemcsak a munkáltató dönt arról, hogy ad-e neked munkát, hanem te is határozol arról, hogy egy esetlegesen felajánlott munkalehetőséget el kívánsz-e fogadni vagy sem.
A kérdésekkel érdemes előre készülni, hogy ne kelljen improvizálni. Mindenképpen térj ki a következőkre:
- Milyen munkarendben, milyen váltásokban kell dolgozni?
- Milyen útvonalon, milyen autókkal kell közlekedni?
- Mennyi a bér és milyen béren kívüli juttatásokra számíthatsz?
- Milyen szokásrendszer uralkodik, mi a kommunikáció szolgálati útvonala?
- Érdeklődj a család utaztatása felől!
- Kérdezz a képzésekről és az előrelépési lehetőségekről!
- A munka legapróbb részleteire is kérdezz rá!
- Érdeklődd meg, mi a policy károkozás esetén?
- Jogos elvárás, hogy megismerd a telephelyet és a flottát is!
Ha ezeket végigzongorázod, reálisan fogsz tudni dönteni!
Ne érezd magad kellemetlenül!
Végezetül egy tanács: a sofőr mint olyan hiányszakmának számít, így semmiképpen se érezd magad tehernek a HR-es számára, hiszen ő lesz a legboldogabb, ha megbízható és jó munkaerőt talál!