Gondoskodjon a munkavállalók teljes körű fejvédelméről!
A veszélyeknek kitett munkakörökben és munkahelyeken a munkaadóknak kell gondoskodni a különféle, előzetes felmérése során feltárt kockázatok mérsékléséről, és annak megfelelően a munkavállalók egészségének és testi épségének védelméről.
A munkavédelemre szigorú törvényi előírások vonatkoznak, amelyek betartatása a vállalatok feladata, betartása pedig a dolgozók érdeke is. Amennyiben a veszélyek mérséklése megelőző intézkedésekkel nem lehetséges, védőfelszereléssel és egyéni védőeszközökkel kell ellátni a munkavállalókat, nekik pedig viselniük kell azokat. Milyen eszközök segítik a fej teljes körű védelmét?
Az egyéni védőeszközök szerepe
Az egyéni védőeszközökbe mindazon ruházat és felszerelés beletartozik, amelyeket a vegyi, biológiai és fizikai veszélyeknek való kitettség csökkentésére terveztek, és amelyek a munkavállalók biztonságát szolgálják. Vásároljon az Épkézláb Munkaruha kínálatából egyéni védőeszközöket önmaga vagy alkalmazottai egészségének és testi épségének megvédésére, előzze meg a baleseteket, és tegyen eleget munkavédelmi kötelezettségének!
Mielőtt védőeszközöket vásárol, minden esetben a kockázatok felmérésével kezdje, és annak megfelelően válassza ki a szükséges eszközöket, amelyek használata a munkahelyeken számos előnnyel jár, többek között megelőzik a szükségtelen sérüléseket és baleseteket, védelmet nyújtanak a munkavállalóknak a vegyi anyagok, baktériumok, fertőző betegségek ellen, így javítják a termelékenységet és a hatékonyságot.
A fejvédelem eszközei
A munkakörülmények és a kockázatok figyelembevételével különböző típusú védőeszközökre lehet szükség:
- Az arc- és szemvédelmet a különféle károsodást megelőző védőszemüvegek és arcvédők jelentik.
- Légzésvédelemhez tartoznak a teljes és félálarcok, a gázálarcok, a szelepes légzésvédő és a sebészeti maszkok.
- Fej védelmét a védősisakok és fejvédők látják el.
- A hallásproblémák és a hallásvesztés ellen a fülvédők és a füldugók nyújtanak védelmet.
- A magasban történő munkavégzéshez biztonsági kötelek, hevederek, zuhanásgátlók, karabinerek használatosak.
Az érintett munkakörülmények között dolgozó munkavállalókat meg kell tanítani az eszközök viselésére, illetve fel kell hívni a figyelmüket azok viselésére.
Ki köteles biztosítani az eszközöket?
A kockázatok felmérése és elemzése után a munkáltató feladata a megfelelő megelőző védelmi intézkedések megtétele, a munkahelyek biztonságossá tétele, valamint a dolgozók alkalmas munkaruházattal és védőeszközökkel történő ellátása.
A munkavédelem eszközeit a törvényben meghatározott időközönként felülvizsgálatnak kell alávetni, és sérülés esetén, illetve a hordási idő végén cserélni szükséges. Minden esetben az adott munkakörre és az adott munkavállalóra kell meghatározni a szükséges eszközöket, azok méretét.
Válasszon minőségi munkaruházatot és egyéni védőeszközöket munkavállalói számára, tudja őket biztonságban, és egyúttal feleljen meg a törvényi előírásoknak is!