Egyéb 

Cégalapítás előtt: Információk a biztos alapokhoz

Mire érdemes figyelni, mit kell átgondolni?

Egy saját vállalkozás indítása és a cégalapítás egy izgalmas lépés lehet az életünkben, de megfelelő előkészületek és információk nélkül nehézségekbe ütközhetünk. Magyarországon a cégalapítást egy sor szabályozás keretezi és kötelezettséget is ró a vállalkozókra. Ebben a cikkben áttekintjük, hogy az iroda meglétén túl, mire van szükség a cégalapításhoz, és milyen lépések szükségesek a biztos alapok megteremtéséhez.

Álomból valóság

A cégalapítás összetett folyamat, de megfelelő előkészületekkel és alapos tervezéssel nagyban növelhetjük az új vállalkozásunk sikerének esélyét. Az üzleti terv az egyik legfontosabb feladatunk a cégalapítás előtt. Ez a terv tartalmazza a vállalkozás céljait, stratégiáját, pénzügyi terveit valamint a piackutatás eredményeit is. Az üzleti terv segít meghatározni, hogy a vállalkozás milyen irányba haladjon, valamint abban is, hogy  a finanszírozás formáit átgondoljuk. Ahogy fentebb már említettük, a cégnek egy irodára mindig szüksége van, aminek a hivatalos neve a székhely. A bejegyzett székhely az a cím, amelyen a cégünk hivatalosan nyilvántartásba kerül. Fontos megjegyezni, hogy a bejegyzett székhelynek nem kell megegyeznie a valós üzleti tevékenység helyszínével. Amennyiben nincs bérleményünk, saját tulajdonú ingatlanunk, ami megfelel a célra, a vállalkozás választhat székhelyszolgáltatást, amely lehetővé teszi, hogy a cég hivatalos címe egy szolgáltató iroda által biztosított helyszín legyen.

Elvégzett piackutatás nélkül nehéz lesz meghatározni, hogy van-e igény a termékeinkre vagy szolgáltatásainkra. Éppen ezért fel kell mérni a piaci versenyt, a lehetséges ügyfélkörünket, illetve a lehetséges árak felmérése mellett azt is, hogy milyen piaci rést tölt majd be a vállalkozásunk. A sikeresség alapja, hogy ne feledkezzünk meg a tevékenységünktől függő engedélyekről, ahogy az adminisztrációról, könyvelésről sem.

Forrás:
PARTNERI TARTALOM

Hasonló bejegyzések