Olyan dolgot tett Putyin, amivel az egész világra rá akart ijeszteni
Szerdán hadgyakorlatot tartott Oroszország, melynek lényege a nukleáris elrettentő erő megvillantása volt. A már jól ismert Tupojev Tu-95-ös nagy hatótávolságú bombázók mellett levegőbe emelkedett egy RSZ-24 Jarsz interkontinentális ballisztikus rakéta is.
Az RSZ-24-es egy interkontinentális ballisztikus rakétarendszer.
Interkontinentális azért, mert hatótávolsága (orosz források szerint 11-12 ezer kilométer) lehetővé teszi azt, hogy Eurázsián kívüli célpontok ellen is bevethessék. A „ballisztikus” jelző a fegyver célba juttatásának módjára utal.
Ballisztikusnak akkor hívunk egy rakétát, ha a konkrét rakétameghajtást csak kis ideig használja, ezt követően az út maradék részét saját lendületét felhasználva teszi meg, emelkedés közben folyamatosan lassul, majd zuhanni kezd. (ezt hívjuk ballisztikus röppályának).
A Kreml részéről egyszerűen muszáj volt megmutatni azt, hogy még mindig egy atomhatalom, és ha akarná, súlyos támadásokat indíthatna a nyugati államok ellen.
A szerdaihoz hasonló gyakorlatok a valóságban inkább amolyan emlékeztetőként szolgálnak a világ más országai számára.
Bár elméletben lehetséges az, hogy két atomhatalom háborújából az egyék fél egyértelmű győztesként kerüljön ki, ezt valószínűleg egyik nagyhatalom nem szeretné kipróbálni, függetlenül akár a Kreml, akár a Pentagon harcos nyilatkozataitól.
(Portfolio.hu nyomán)