Egyéb 

Hogyan pályázzunk sikeresen az irodai állásokra?

Az irodai állások sokak számára vonzóak lehetnek, elsősorban a fix munkaidő és a nyugalmasnak gondolt munkatempó miatt. A hírek szerint azonban meglehetősen túltelített a munkaerőpiac ezen szegmense, ezért egyáltalán nem mindegy, hogyan pályázunk ezekre a pozíciókra.

A hirdetések nyomonkövetése

Az álláskeresés és a sikeres pályázás a hirdetések figyelemmel kísérésével kezdődik. Az elérhető miskolci irodai állások felől például a miskolcallas.hu weboldalon tájékozódhatunk. Míg korábban jellemzően újságokban kutattunk állás után, mára ez lényegesen egyszerűbbé vált a miskolcallas.hu és a hozzá hasonló honlapok munkájának köszönhetően. 

Nagyon fontos, hogy az álláskeresés során legyünk türelmesek és kitartóak. Mivel sok az pályázó, így a munkaerőpiac túltelített, és ez különösen igaz az irodai és adminisztratív munkakörök esetén.

Folyamatosan kövessük nyomon a hirdetéseket, és jelentkezzünk minden olyan lehetőségre, amihez rendelkezünk az elvárt kompetenciákkal.

Mi szükséges ahhoz, hogy a jelentkezésünk felkeltse a figyelmet?

Mára elmondhatjuk, hogy újra kell tanulnunk az állásokra való jelentkezést. Régebben alapvető elvárás volt, hogy minden információ szerepeljen az önéletrajzunkban, beleértve az összes elvégzett iskolánkat és minden munkatapasztalatunkat. Mára a rohanó életmód ide is elkezdett begyűrűzni: a felvételiztetést végző munkatársaknak sok esetben nincs idejük minden egyes önéletrajzot elejétől a végéig átbogarászni, ezért szelektálniuk kell.  

A megfelelő önéletrajz ezért kulcsfontosságú a jelentkezés folyamatában. Mivel ez alapján születik meg rólunk az első benyomás, ezért elengedhetetlen, hogy kiemelkedően jó és figyelemfelkeltő legyen. Egy jól megírt önéletrajzzal megnövelhetjük az esélyünket arra, hogy behívjanak állásinterjúra. 

A profi önéletrajz

Ahhoz, hogy önéletrajzunk professzionális legyen, tisztában kell lennünk a legújabb trendekkel, és ennek megfelelően kell strukturálnunk.

Leggyakrabban a fordított időrendben írt önéletrajzokkal találkozhatnak a HR-esek. Ez azt jelenti, hogy a munkatapasztalatokat úgy sorolja fel a jelentkező, hogy a legfrissebbet írja legelőre.

Egy másik lehetőség a funkcionális önéletrajz választása, ami készség- és teljesítményközpontú. Ez akkor a legjobb választás, ha pályamódosításban gondolkodunk vagy kezdők vagyunk.

Kombinálhatjuk is a fenti két típust. Ez akkor a legelőnyösebb, ha széleskörű szakmai tapasztalattal rendelkezünk, azonban a szakértők általában a fordított időrendit szokták javasolni, mivel ez a leginkább áttekinthető.

Az önéletrajz ne legyen túl hosszú. Ideális esetben egy, legfeljebb két oldal terjedelmű. Fontos, hogy csak olyan készségeket és kompetenciákat tüntessünk fel benne, amelyekkel valóban rendelkezünk. 

Láthatjuk tehát, hogy az önéletrajz döntő fontosságú a sikeres pályázat szempontjából, ezért fordítsunk rá kellő figyelmet a jelentkezés során!

Forrás:
PARTNERI TARTALOM

Hasonló bejegyzések