Kiemelt Szerbia 

„Ez még csak a kezdet” – Több ezer egyetemista tüntetett az Informer rezsimlap ellen

Tegnap este több ezer egyetemista és polgár tiltakozott Belgrádban az Informer hírhedt lap és televízió enyhén szólva elfogult hírei, műsorai ellen.

Az említett médiumok szerkesztősége előtt gyűltek össze.

A békés demonstráció, amely hat órán át tartott, incidens nélkül ért véget.

A tüntetés során a résztvevők jelképes performanszokat adtak elő, úgyszólván „megtisztították, fertőtlenítették a médiateret” a dezinformációktól.

A tiltakozók petíciót írtak alá, amelyben az Informer televízió belgrádi frekvenciájának visszavonását követelik.

Emellett a lap botrányos címlapjait egy „Újságírói szégyenfalra” tűzték ki a szerkesztőség előtt.

A szónokok kijelentették, hogy az Informer nem független médium, hanem a hatalom propagandagépezete. Felolvasták a Szerbiai Újságírói Kódex azon rendelkezéseit, amelyeket szerintük az Informer naponta megsért.

A demonstrálók egy bográcsgulyást is főztek, amelyre meghívták az Informer tulajdonosát, Dragan J. Vučićevićet, ám ő nem jelent meg.

A tiltakozók 16 perces néma tiszteletadással emlékeztek meg az újvidéki vasútállomás előtetőjének összeomlásakor elhunyt 16 áldozatról.

A rendet egyetemista önkéntesek biztosították, a forgalmat a közlekedési rendőrség irányította.

Az Informer épületét magas kerítés védte, és számos rendőr is jelen volt, miközben az épület körül símaszkos férfiakat is lehetett látni.

A tiltakozást a Politikai Tudományok Karának egyetemistái kezdeményezték, akik korábban „médiaháborút” hirdettek az Informer ellen, mivel szerintük az folyamatosan hazugságokat terjeszt és célzott támadásokat indít ellenük.

Érdekes, hogy a tüntetés előtti napon az Informer televízió adása ideiglenesen megszakadt, állítólag egy sikeres hackertámadás következtében.

Aleksandar Vučić szerb elnök és Ana Brnabić, a parlament házelnöke keményen bírálták az Informer elleni tüntetést, amelyet nyomásgyakorlásnak minősítettek, a szerkesztőséget pedig meleg szavakkal illették.

(beta.rs nyomán, fotó: N1)    

Hasonló bejegyzések