FOTÓ: Huligánokra nem vonatkozik a kijárási tilalom Szerbiában?
Az alábbi fotók tegnap 19 óra 20 perckor a kijárási tilalom alatt készültek a Belgrádhoz tartozó Rakovica községben.
Mint látható, amíg az ország egész lakossága karanténba van zárva, addig a rezsim szolgálatában álló futballhuligánok nyugodtan gyülekeznek, hogy megfélemlítsék a normális polgárokat.
Ahogy megírtuk, tegnap este a rezsim által felbérelt huligánbandák néhány belgrádi és zimonyi épület tetején hangszórókat állítottak fel, amelyekből nem túl kreatív „szlogent” bömböltek, emellett vuvuzelával és pirotechnikai látványossággal igyekeztek megfélemlíteni a Vučić-rezsim ellen tiltakozó polgárokat, ami majdnem tűzesethez vezetett.
A futballhuliganizmus és a politika szoros kapcsolata nem számít újdonságnak Szerbiában. A kilencvenes években is szoros kapcsolatok fűzték a futballhuligánokat az uralkodó pártokhoz, így például Željko Ražnatović Arkan, a Zvezda szurkolóinak néhai vezére (aki nem mellesleg a jugoszláv titkosszolgálat (az Udba, majd az SDB) külsőse volt) szabadcsapatának rettegett „tigriseit” éppen a szerb futballklub ultráiból verbuválta, akik később átkerültek a Milosević-rezsim hírhedt vörössapkás különítményébe.
Szerbiában a szurkolói csoportok vezetőinek színe-java ma is bűnözéssel foglalkozik, a szurkolást leginkább a politikai kapcsolatok kiépítésére és a fiatalok toborzására használják.
„A legtöbb futballhuligán politikai védelmet élvez. A futballhuligánok szíve-java az uralkodó pártoknak dolgozik, politikai rendezvényeiket biztosítja, mindig rendelkezésre álló hadseregként állnak az uralkodó pártok szolgálatában, ami miatt a hatóságok elnézőek velük szemben. Szó szerint védettek. Amikor őrizetbe vesszük őket, egy órán belül parancsot kapunk, hogy szabadlábra kell helyeznünk őket. Ez nagyon nyomasztó a rendőrség számára”
– nyilatkozta tavalyelőtt egy neve elhallgatását kérő rendőrségi forrás a Vesti.rs hírportálnak.
A legelvetemültebb futballhuligánokat oltalmazza a haladó rezsim?! | Délhír Portál
Az utóbbi években a szerbiai stadionokban csökkent a focirajongói indítékból kitört balhék száma, a legtöbb összetűzést voltaképpen a szervezett bűnözői csoportok közötti konfliktusok váltják ki, mintsem a „kedvenc” csapat iránti szenvedély. Szerbiában a szurkolói csoportok vezetőinek színe-java valódi bűnözéssel foglalkozik, a szurkolást leginkább a politikai kapcsolatok kiépítésére és a fiatalok toborzására használják – tudta meg a Vesti.rs hírportál rendőrségi forrásokból.