Délvidék Kiemelt 

Furcsa jelenség: kétszeresére nőtt a hétvégi házak iránti kereslet Szabadkán?

A elmúlt évtizedben a szabadkai ingatlanpiacon alig volt érdeklődés az udvaros családi házak, a falusi és hétvégi házak iránt.

Szabadkán ez a tendencia mostanában drasztikusan megváltozott.

Egyes ingatlanügynökségek becslése szerint a házak iránti kereslet az utóbbi hónapokban megkétszereződött.

A koronavírus-válság fokozódása óta ez a jelenség kifejezetten szembeötlővé vált.

Felmerül a kérdés: vajon a szabadkai polgárok egy részére annyira hatott a covid-19 körüli felhajtás, hogy a városon kívül, a peremvárosi településeken és a falvakban keresnek menedekét a „félelmetes vírus” elől vagy más oka lehet annak, hogy a hétvégi és egyéb házakat „viszik, mint a cukrot”? Netán csak arról van szó, hogy sokan nyugalmat keresnek, mert megelégelték a zajt, a szmogot és város egyre nyomasztóbb, elbalkanizálódó légkörét? Vagy inkább a külvárosi házak viszonylag kedvezőbb árában keresendő a jenlenség oka?

Akárhogy is, tény, hogy a covid felbukkanása óta egyre többen „menekülnek” a város távolabbi részeire.

Ugyanakkor érdekes, hogy

ezzel együtt a lakások iránti kereslet sem csökken, még akkor sem, ha az áruk legtöbb esetben korántsem mondható kedvezőnek.

Szabadkán például a régi építésú lakások négyzetméterének átlagos ára 704 eurót tesz ki. Összehasonlításként: a házak négyzetmétere átlagosan 400 euróba kerül.

A lakások ára a város szűk központja mellett a túlnyomórészt szerblakta Prozivka elit településen a legmagasabb.

Legdrágább házak a város központjában, továbbá a Vasutastelepen és az ócskapiacnál levő Kisbajmokban, legolcsóbbak pedig Zorkán, Pescsarán, Kelebián és Makkhetesen találhatók.

Ebből is latható, mennyire „lenullázta” a magyarlakta városrészek értékét a helyi hatalom. (És ez a folyamat évtizedek óta tart.)

(Alapinformáció: rtv.rs és gradsubotica.co.rs, fotó: vojvodina.rs)

Hasonló bejegyzések