Egyéb 

Vállalkozó vagy? Ne hagyd ki a SEO által kínált ziccereket!

„Nem elég jónak lenni, annak is kell látszani” – tartja a mondás, amely egy vállalkozás esetében fokozottan igaz, hiszen az életben maradást jelentheti, hogyan látja azt a célközönség. Illetve hogy egyáltalán látja-e, hiszen ha vállalkozóként el sem jutsz a vásárlókhoz, kudarcra vagy ítélve. Ebben a cseppet sem könnyű feladatban hatalmas segítség a keresőoptimalizálás, azaz a SEO, amellyel ha nem foglalkozik egy cég, maga alatt vágja a fát.

Mi az a SEO?

Kezdjük az alapokkal, de csak röviden, mert a keresőoptimalizálás, azaz a SEO (Search Engine Optimization) felépítéséről, finomságairól oldalakon keresztül lehetne merengeni. A lényeg: a SEO optimalizálás a honlap organikus megjelenését támogatja a keresőmotorokban, azaz arra szolgál, hogy egy weblap a lehető legjobb helyet szerezze meg a találati rangsorban. Ha nagyon egyszerűen akarjuk szemléltetni, mondhatjuk azt: ha a honlapodnál hibátlanul működik a SEO, ott lesz a Google első oldalán, anélkül, hogy erre rengeteg pénzt kellene elköltened a Google Ads rendszerében. Nem helyettesíti a hirdetést, inkább kiegészíti azt, hitelességét tekintve pedig sokkal értékesebb, mint egy megvásárolt találati hely. A keresőoptimalizálásnak rengeteg területe van, de mivel ezt a cikket vállalkozóként olvasod, szorítkozzunk a céged, szolgáltatásod weboldalára.

Mi kell a jó SEO-hoz?

A válasz három szóban összefoglalható: releváns, egyedi tartalom. A keresőmotorok működését lehetetlen teljesen megfejteni, de az biztos, hogy a Google elsősorban az írott tartalom alapján rangsorol. Azaz a rendszer nézi, milyen szövegek szerepelnek egy honlapon, és azok milyen minőségűek. Mivel az internetes keresések a kulcsszavakra, azaz az adott téma legfontosabb kifejezéseire épülnek, természetesen ezek használata kiemelt jelentőségű. Milyen a jó szöveg? Hibátlanul megalkotott, az adott cég tevékenységi köréhez kapcsolódó, releváns, megfelelően felépített, jól szerkesztett, átlátható, olvasmányos. Pont olyan, mint egy jó újságcikk, hiszen a cél részben az, hogy kiszolgáljuk az olvasót, részben pedig az, hogy megfeleljünk a keresőmotorok elvárásainak. Jó hír, hogy ez a két dolog szinte megegyezik! A Google ugyanis olyan elvek szerint vizsgálja a szöveget, amiket az olvasók elvárásaihoz igazított. Mire gondolunk? Egyediségre van szükség, a másolt tartalmak szóba sem jöhetnek, sőt az ilyenek használatáért büntetés jár. Nem kell teletömni kulcsszavakkal sem az írást, hiszen attól élvezhetetlenné válik. Amikor a SEO-szempontok figyelembe vételével készül egy szöveg, az pont olyan, mintha a célközönséget szeretné kiszolgálni, azzal a kiegészítéssel, hogy a kulcsszavak használatára még nagyobb figyelmet kell fordítani.

Ki írja meg a honlap szövegét?

A keresőoptimalizálás, illetve a SEO-hoz kapcsolódó szövegírás külön szakma, ezt érdemes megjegyezni. Ugyanolyan, mint a tiéd, amelyet hirdetni szeretnél a honlapodon. Előfordulhat, hogy például jógaoktatóként képes vagy tökéletes szöveget írni, de ugyanolyan kicsi rá az esély, minthogy beválnál vízvezeték-szerelőnek. Ha nem tanultad, nincs benne tapasztalatod, nem sikerülhet tökéletesen a tartalomoptimalizálás, ezzel pedig a saját honlapodnak, illetve vállalkozásodnak ártasz. Ha egy honlap szövegezése hibás, az a célközönségben csalódást kelt, illetve a Google is hátra rangsorolja az oldalt. Pedig a keresőből érkező vásárlók nélkül sosem tudod kiaknázni a cégedben rejlő potenciált. Éppen ezért kell felkérni a feladatra egy marketing szövegírót, aki pontosan tudja majd, hogyan alkossa meg az oldalad szövegét.

Mit látsz majd, ha a SEO „rendben van”?

Az oldalad a legfontosabb kulcsszavakra megjelenik a Google első oldalán. Ha nem tudod, mik ezek a kulcsszavak, mindenképpen kulcsszókutatással indul a folyamat. Azzal, hogy organikusan kerülsz oda az élmezőnybe, a vásárlók számára világossá válik, hogy a vállalkozásod a Google szemébe a legoptimálisabb találatok egyike az adott keresésre. Ezáltal hiteles, hiszen nem vásárolt pozícióról van szó, hanem kemény szakmai munka eredményéről. Ha odaért a cég az első oldalra, nem szabad hátradőlni, a verseny ugyanis hatalmas. Mindig jön új szereplő, aki még jobb szöveget próbál írni ugyanarra a kulcsszóra. Ezért kell folytatni a tartalomgyártást, minőségi cikkeket előállítani, például egy szakmai blog formájában, ezzel ugyanis nemcsak az olvasókat, hanem a Google-t is kiszolgálja az oldal. A minőségi tartalom értékes hivatkozási alap lesz az adott témában, ezzel a linképítésben is sikereket érhet el az oldal, ami tovább erősíti a pozícióját. Ha pedig a Google első oldalán jelentik meg egy honlap, holtbiztos, hogy özönlenek majd rá az értékes olvasók és vásárlók.

Hasonló bejegyzések