Így tartsd rendben a fürdőszobát!
Sokak számára bonyolult és nehéz feladatnak tűnhet a fürdőszoba rendben tartása. Pedig puszta rendszerességgel szinte semmi feladatod nem lesz vele. Ehhez viszont az kell, hogy legalább heti egy alkalommal szánj rá egy kevés időt.
Az általában kisebb méretű helyiségben, ami általában ablaktalan, sokszor csapódik le a pára és a víz, ami nagy károkat okozhat a berendezésekben, ha nem figyelsz oda. Emellett a tárolók hiányában könnyen káosz alakulhat ki. Ebben a cikkben tippeket adunk arra, hogyan tarts rendet az otthonod ezen részén.
Rend a kulcsa mindennek
A modern fürdőszoba gyakran menedéknek tekinthető a mostani világban. Ha egyszemélyes háztartásod van, akkor nem nagy feladat rendet tartani benne, viszont nagyobb család esetén nem árt rendszeresen ápolni az egyes berendezéseket. Persze amellett, hogy megóvod a szanitereket és a bútorokat, kelleni fog pár olyan tároló, kosár és eszköz, amivel nem lesz minden állandóan szem előtt. A Mozaikkerámia minőségi szemetesei pedig nagy segítséget nyújtanak abban, hogy a fürdőben is legyen hova dobni a hulladékot. Legyen szó a hajkeféből kiszedett hajszálakról, esetleg a kiüresedett samponosflakonról, valószínűleg Te sem akarod a fél lakást bejárni azért, hogy kidobhasd azt a szemétbe.
Egy új építésű lakásban már a tervezéskor figyelembe veszik az életstílusbeli és a társadalmi változásokat. Ezáltal nagyobb figyelmet kap a helyiség mérete és annak elhelyezkedése. Egy régebbi típusú házban azonban sokszor nem sok lehetőséged van arra, hogy növeld a teret.
Így valósítsd meg az állandó rendet!
Ahogy említettük, a fürdőszoba általában csak pár négyzetméternyi helyet tesz ki a lakásban. Nem túl nagy, így kulcsfontosságú, hogy mindennek meglegyen a maga helye. Akár korszerű praktikusságra, akár fényűzésre vágysz, a nemkívánatos tárgyak felhalmozása nem könnyíti meg a helyzetet. Ez óhatatlanul rendetlenséget szül, így nem tudsz felhőtlenül és nyugodtan pihenni egy kád meleg vízben.
Alakíts ki elegendő rakodóhelyet, ami lehet szabadon álló, de akár beépített megoldás is. Selejtezd ki a szükségtelenné vált kellékeket és tárgyakat, illetve ne akarj túl sok dekorációt se tenni ide. Ez nem az a hely, aminek karácsonyi fényekben kellene tündökölnie. Emellett lehetőleg tedd el a piperéket, amiket éppen nem használsz. Maximum azokat hagyd elöl, látható helyen, amiket napi rendszerességgel előveszel és szükség is van rájuk. Dobd ki továbbá a régóta nem használt kozmetikumokat, biztosan van belőlük pár darab elfekvőben.
Ügyelj a takarításra!
Amikor takarításba fogsz, akkor mindig a WC legyen az utolsó, amit kitisztítasz. Az első lépés, hogy rakj rendet, mindent tegyél a helyére. Kezd felül és portalanítsd a felső részeket, a sarkokat, távolítsd el az esetleges pókhálókat. Ne feledkezz meg a ventilátorról sem. Ezt követheti a felületek tisztítása, a szaniterek vízkőtelenítése, illetve a zuhanykabin üvegének áttörlése. Fontos, hogy lehetőleg ne használj semmihez se túl sok vegyszert, a berendezések és a szaniterek nagy része nem szereti azokat.