Egyéb 

Így használd helyesen a kárpittisztító szert

Az autó belsejének tisztítása rendszerint porszívózással kezdődik. Így gyorsan és hatékonyan el lehet távolítani a port, a szöszöket, a morzsákat és az olyan szennyeződéseket a kárpitból, amelyek még nem ivódtak bele.

Erre ügyelj az autó belső terének ápolása során

Érdemes figyelembe venni azt a tényt, hogy a gravitáció mindent lefelé húz. Ezért célszerű mindig fentről lefelé kezdeni a takarítást, ez igaz nemcsak az autó külső, hanem a belső terének ápolása esetén is.

Jól teszed tehát, ha legelőször a tetőkárpittal kezdesz. Ha nem szoktál nagyobb rakományokat vinni az autódban, akkor általában ezt elegendő alaposan átporszívózni. Ezt követően tisztítsd meg az oszloptakarókat, itt már lehet, hogy vegyszeres tisztításra is szükséged lesz! Végül jöhetnek az ülések, a padlószőnyeget pedig hagyd a legutoljára!

Ha már a tetőkárpit tisztításához is kárpittisztító kell

Megeshet, hogy valami olyasmit szállítasz az autóban, ami koszfoltot hagy a tetőkárpiton. Ilyenkor értelemszerűen nem lesz elegendő a porszívót használni. Hasonló a helyzet akkor, ha szeretnéd például a dohányfüst szagát megszüntetni.

Ha van kompresszorod, akkor egy Tornado tisztítópisztollyal a legkönnyebb elvégezni a tetőkárpit vegyszeres tisztítását. Ilyenkor a vegyszeres tisztítás után nincs más teendő, csak le kell törölni a tetőkárpitot.

Ha azonban nincsenek ilyen eszközeid, akkor se csüggedj! Válassz egy prémium gyártótól egy tisztítószer koncentrátumot! Ezzel a tetőkárpit mellett az oszlopokat, az üléseket és a padlószőnyeget is megtisztíthatod.

A termékkel kellően vastagon fújd be a tetőkárpitot! Ezután mikroszálas törlőkendővel is be tudod dolgozni a vegyszert a kárpitba, amit akár egy hipermarketben is meg tudsz vásárolni egész olcsón. A rendkívül szennyezett tetőkárpithoz használhatsz kézi kefét is. Egy olcsó akkumulátoros fúróval könnyebb a dolog, mert ehhez lehet kapni univerzális, fúrófejbe passzoló tiszítókefét, így sokkal gyorsabban végezhetsz a művelettel.

Jöhetnek az oszlopok kárpitjai!

Ha a tetővel megvagy, akkor az előbb felvázolt módon dolgozhatsz az oszlopok kárpitjain is. Itt már lesznek olyan területek, ahová a mikroszálas kendő nem fér be. Ezeket a felületeket ecsettel tudod tisztává varázsolni.

A biztonsági övet gyakran nem feltétlenül a legtisztább kézzel fogja meg az ember. Éppen ezért ne feledkezz meg ennek a megtisztításáról sem! Ugyanúgy jó hozzá a kárpittisztító koncentrátum.

Így tisztítsd az üléseket és a padlót

A fejtámlát át kell dörzsölni egy kefével. Egy kicsit hagyni kell, hogy a vegyszer ki tudja fejteni a hatását, így fellazulnak a szennyeződések. Nedves porszívó segítségével aztán könnyedén ki is lehet szívni a koszt a kárpitból.

Ha az ülésre is felkerült a tisztítószer, akkor a kárpittisztító gép szórófejével át is kell nedvesíteni. Ezután kézi vagy gépi módszerrel keféljük át az üléseket! Végül pedig nedves porszívóval ki tudjuk szívni a szennyeződést az ülések kárpitjából is. Hajrá!

Hasonló bejegyzések