Egyéb 

Milyen hibákat követhetsz el a céges blogodban?

Az első és legkapitálisabb hiba természetesen az, ha nincs a vállalkozásodnak rendszeresen frissített blogja. Ezzel ugyanis olyan marketingeszközt hajítasz el magadtól, ami akár a teljes marketinged alapjául is szolgálhat.

A blogírás ugyanolyan, mint az e-mail marketing: eleinte nagy sikere volt, aztán sokan temették, most viszont elpusztíthatatlan marketingfogásként a reneszánszukat élik. A kérdés, hogy te lemondasz-e erről a kitűnő lehetőségről, vagy élsz vele? Ha az utóbbi mellett döntesz, érdemes elolvasnod cikkünket, amely segít neked abban, hogy elkerüld a többi gyakori hibát!

Kinek a feladata legyen a blogírás?

Nem mindenki érez magában elég affinitást ahhoz, hogy heti egy blogcikket megírjon, de ha még abban is bizonytalan vagy, hogyan tud ez beépülni a te marketingrendszeredbe, akkor érdemes igényelni a Klikkmarketing online marketing analízisét, hogy átnézve a teljes rendszert, a megfelelő helyre tudd tenni a blogolást.

Ha nem okoz gondot számodra az írás, ha hajlandó is vagy tanulni, akkor mindenképpen javasolt, hogy magadnál tartsd a feladatot. Ha viszont teljesen távol áll tőled az írás művészete, akkor is légy része a folyamatnak, legalább a témaválasztás terén, hiszen a te cégedet, a te célközönségedet, a te erősségeidet te magad ismered a legjobban. 

Mire figyelj oda nagyon blogolás közben?

Bárki is tervezi írni a blogodat, mindenképpen kötelező a következő dolgokra nagyon odafigyelni, és gyakorlatilag egyfajta chechlistként fejben tartani minden egyes cikk megírása során.

  • Arról szól a blogbejegyzés, ami téged érdekel, vagy arról, ami a vásárlóidat, ügyfeleidet foglalkoztatja? A kettő ugyanis nem mindig jár kéz a kézben.
  • A célközönség nyelvén lett megírva a cikk? Kapitális hiba nem az ő nyelvezetüket használni, nem az ő problémáikra koncentrálni.
  • Ha újraolvasod a cikket, a Tudományos Akadémia munkatársának érzed magad? Akkor nem lesz jó, ugyanis a blog laza, informális hangvételű kell, hogy legyen, így is meg lehet adni a kellő tiszteletet.
  • Nézz rá a cikkre! Áttekinthető? Tagolt? Kínlódás vagy élmény lesz elolvasni? Betűméret stimmel? Ugye nem folyik egybe az egész?
  • Van elég gyakorlati rész a bejegyzésben? Fontos, fontos az elmélet, de te is inkább azt szereted látni, hogyan tudod a gyakorlatban megoldani a problémádat, ugye? Az olvasóid sincsenek ezzel másként!

 

Ne hagyd ki a csattanót sem!

Sokan esnek abba a hibába, hogy megírnak egy klassz, szórakoztató és edukáló cikket, amit szemmel láthatóan (mérések alapján) sokan valóban el is olvasnak, ám az eredmény mégis elmarad. Ez általában a CTA (call-to-action) gomb hiányának tudható be, vagyis hiába vezeted végig az olvasót egy számára aktuális témán, ha nem kínálod fel neki a kattintható megoldást, azzal gyakorlatilag a konkurencia karjaiba taszítod.

Hogy semmiképp se kövess el ilyen hibát, mindig helyezz el cselekvésre buzdító horgonyszövegeket a blogbejegyzéseidben, és látni fogod, az eredmény nem marad el!

Hasonló bejegyzések