Vádat emeltek az amerikai férfi ellen, aki megölte, majd feldarabolta szerb feleségét
A bostoni ügyészség emberölés bűntette miatt emelt vádat Brian Walshe (47) ellen, aki a vád szerint megölte, majd feldarabolta feleségét, Ana (Ljubičić) Walshe-ot. A férfit “szabálytalan holttestszállítással” is vádolja az ügyészség.
„Brian Walshe feldarabolta felesége, Anna Walshe holttestét, majd a testrészeket eltüntette”
– nyilatkozta Lynn Beland ügyész a mai tárgyaláson. Szavai szerint a nyomozók egy véres fűrészt, egy véres fejszét, véres kukászsákokat, használt takarítószereket és egy véres szőnyeget kerítettek elő egy szemétfeldolgozó környékén. Bár a holtteste nem került elő, az előkerített tárgyakon a rendőrség azonosította Ana (Ljubičić) Walshe DNS-ét.
A férfi bűnössége mellett szól az is, hogy a számítógépéből kinyert adatok alapján érdekes dolgok után kutatott az interneten felesége eltűnése után: „Hogyan lehet eltüntetni egy 52 kilós nő holttestét”, „Legjobb daraboló fűrészek és kések”, „Elítélhetnek-e valakit gyilkosságért holttest nélkül? – többek között ezekre a szavakra és kifejezésekre keresett rá Brian Walshe.
Az amerikai ügyészek korábban azt állították, hogy előkerült egy véres kés Brian Walshe pincéjéből, valamint kiderült, hogy a férfi 450 dollárért vásárolt takarítószereket az után, hogy felesége eltűnt.
A férfi neve nem ismeretlen a bűnüldöző szervek előtt, két éve eljárás folyt ellene, mert Andy Warhol alkotásait másoló képeket dobott piacra.
A 39 éves, belgrádi születésű háromgyermekes családanya eltűnését férje és munkáltatója jelentette be január 4-én. A nőt utoljára január 1-jén, a hajnali órákban látták családi otthonában. Azóta sem telefonját, sem hitelkártyáját nem használta.
„A bejelentés szerint az egyik általa kezelt ingatlannal kapcsolatos sürgős ügy miatt hívták Washingtonba”
– nyilatkozta William Quigley Cohasset rendőrfőnöke. A hatóságok megerősítették, hogy a nő lefoglalt egy repülőjegyet január 3-ra, azonban egyetlen járatra sem szállt fel.
Ana (Ljubičić) Walshe 2005-ben költözött az Amerikai Egyesült Államokba az “amerikai álom” reményében, maga mögött hagyva szerbiai életét.
(blic.rs nyomán)