Az analóg óra mindig trendi választás!
Némelyek azt gondolták, hogy az analóg órák ideje lejárt. A digitális változat ugyanis sokkal könnyebben értelmezhető, így nincs már szükség analóg változatra. Ez valóban így van?
Ha bekövetkezett volna ez a jóslat, akkor ma már nem találhatnánk ilyen számlapot, azonban a kínálatot bogarászva rá kell jönnünk, hogy az analóg óra igenis népszerű, elterjedt és hatalmas választékot találhatunk belőle minden márka esetében. Sőt! Bátran kijelenthetjük, hogy több gyártó előszeretettel használja, sőt gyakorlatilag a teljes kollekció esetében preferálja az analóg változatot!
Az analóg óra működése
Érdemes megismerni a működési mechanizmust, amelyet az Órashop.hu analóg órái esetében is könnyen megtapasztalhatunk. A mai vekkereket már nem kell minden nap kézzel felhúzni, mint régebben, hanem a rugók megfeszítését az elem végzi. Persze érdemes még megemlíteni az automata rendszert, amelyben a viselő kezének mozgása feszíti meg a rugót, majd letéve még néhány óra járástartalékkal rendelkezik.
A kvarc rendszerű analóg óra esetében azonban kvarckristály oszcillátorok által keltett elektromos feszültség hajtja meg szerkezetet, így addig, amíg az elem le nem merül, folyamatosan működik.
Az analóg számlap leolvasása
Ma már nehéz feladat a felnövekvő generációk részére elmagyarázni, hogy miért van értelme a mutatók táncának, és miért is érdemes megismerni azt, hogy hogyan értelmezzék ezeket. A digitális eszközök világában ugyanis a fiatalok egyetlen szempillantással láthatják az időt, hiszen az okoseszközök és az órák is egyszerűen kiírják azt.
Ne feledjük el azonban azt, hogy ez a tudomány az emberiség történelmének része, és nem lenne jó, ha végképp feledésbe merülne. Azonban úgy tűnik, hogy ettől nem is kell tartanunk, mivel az analóg számlap a mai napig nagyon népszerű, és még a mobiltelefonok és az okosórák is számtalan analóg kijelzést tartalmaznak.
Miért divatos még napjainkban is ez a számlap típus?
Gondolhatnánk, hogy mivel a digitális kijelzőt sokkal egyszerűbb leolvasni és értelmezni, ezért teljesen visszaszorulhatna a hagyományos számlap. Viszont láthatjuk, hogy ez koránt sincs így. Mi lehet ennek a magyarázata?
A válasz nem is olyan bonyolult. A klasszikus számlap ugyanis sokkal változatosabbra tervezhető, jobban díszíthető, számtalan színt, alakot, lehet megálmodni. Az analóg számlap mutatóit díszíthetjük kristályokkal, az órajelzések pedig szintén korlátlanul variálhatóak.
Az analóg óra pontosabb, mint a digitális?
Erre a kérdésre nehéz válaszolni, hiszen ez nagyon sok mindentől függ. A szerkezet, a precizitás, valamint a modern technológia használata mind-mind árnyalhatja ezt a kérdést. Azonban a rádióvezérelt órák pontossága mindenképpen megkérdőjelezhetetlen.
Elmondható, hogy az analóg óra napjainkban is tarol a piacon, és népszerűsége továbbra is töretlen. Sőt, ha megnézzük az igazán neves márkákat, akkor azt láthatjuk, hogy a legtöbb luxusóra klasszikus számlappal készült, de a leggyakoribb mindkét kijelzés mutatása a számlapon.