Kiemelt Szerbia 

Egyre inkább hasonlít egymásra a szerb és az orosz magyarázkodás

A szerb elnök még a bécsi osztrák-magyar-szerb „migránstalálkozó” előtt felvetette, hogy Koszovó ügyében szeretne tárgyalni Jens Stoltenberg NATO-főtitkárral, ezt követően pedig sürgősen össze kellene hívni az ENSZ Biztonsági Tanácsát, amelynek 1244-es határozata folyamatos hivatkozási alap a világ szerb féltekén.

A legnagyobb katasztrófa az, hogy Aleksandar Vučić nem szokott szabadságra menni, így nyáron is „melegen tartja” a témát, ezért a napocska Szerbiában ezen a nyáron is nagy „koszovózás” közepette kel és fekszik le.

Vučić jelezte, hogy „sürgős intézkedéseket” vár a Biztonsági Tanácstól a koszovói szerbek védelme érdekében, ami az összes koszovói albán fegyveres alakulat leszerelését jelentené az 1244-es határozattal összhangban.

Mert hogy véleménye szerint a koszovói albán „biztonsági erők veszélyt jelentenek a biztonságra”, vagyis a koszovói szerbek biztonságára.

Vučić mindeközben nap mint nap fényezi Szerbiát, amely szerinte mindent megtett a koszovói helyzet enyhítése érdekében, de „a pogrom, az üldöztetés és a szerbek elleni etnikai tisztogatás továbbra is szervezett módon folytatódik, és a nemzetközi közösség egy része is támogatja”.

Vučić megjegyezte azt is, hogy Koszovó esetében folytatódik „a szerb nép kriminalizálása”, ami egyértelmű utalás Alicia Kearns közlésére, miszerint Szerbia mentőautókkal csempészi be a fegyvereket Koszovóba, ahol a szerb ortodox egyház „raktározza azokat”.

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője időszerűnek nevezte Aleksandar Vučić kezdeményezését, amely szerint a koszovói helyzet romlása miatt hívják össze az ENSZ Biztonsági Tanácsának ülését.

A Russia Today (RT) jelentése szerint Zaharova azért aggódik, mert Moszkva megítélése szerint közvetlen veszély fenyegeti a koszovói szerbek fennmaradását az ellenük folytatódó pogrom, üldöztetés és terror, vagyis az etnikai tisztogatás miatt.

Zaharova már nem volt annyira szégyenlős, mint a szerb elnök, és néven nevezte a „főbűnösöket”, akiket az Egyesült Államokban és az Európai Unióban talált meg, mivel ezek nem akarják megállítani a pristinai „ultraradikálisokat”.

Igencsak szembetűnő, hogy az orosz külügyi szóvivő ezúttal ugyanazt a szótárt használta, mint a szerb elnök, régen esett ennyire egybe az orosz és a szerb álláspont.

(Balkan Info nyomán, fotó: szerb elnöki Instagram)

Hasonló bejegyzések