Télen rengeteg kutya sérül meg vagy veszti életét
A hideg beköszöntével nemcsak a fűtésrendszer beüzemelése és a téli abroncsok felszerelése a kötelező feladat: ha van kutyád, akkor ez a sor egyéb teendőkkel is bővül! Sajnos minden évben számtalan négylábú veszti életét vagy szenved sérüléseket a hideg időszakban, pedig ezt sok esetben megelőzhetnék a gazdák.
Az a jó hírünk, hogy cikkünkben összeszedtük a legfontosabb teendőket és a tudnivalókat, hogy télen is megfelelően vigyázhass kis kedvenced épségére.
A fagyási sérülések óriási problémát okozhatnak
A Csui webáruházban kutyaruha is kapható, ugyanis a téli időszak legnagyobb veszélyforrását egyértelműen a fagy jelenti. A kinti kutyák bizonyos testrészeken könnyen fagyási sérüléseket szerezhetnek. Jellemzően a fülek, mancsok és a has területe van leginkább kitéve ennek. Még a kisebb sérülések is óriási egészségügyi gondot okozhatnak, így ezek elkerülése létfontosságú!
A probléma elkerülése érdekében ügyeljünk rá, hogy a kinti ebek háza jól szigetelt és megfelelő méretű legyen, a benne lévő bélelés pedig mindig száraz maradjon. Emellett arra is figyelni kell, hogy az állat bundája ne legyen vizes, ugyanis a hidegben száradás helyett megfagyhat.
A hipotermia sem gyerekjáték
Hipotermia az, amikor egy élőlény testhőmérséklete veszélyesen alacsony szintre csökken. Sajnos a kutyák esetén ez könnyen kialakulhat a téli időszakban. A kistestű és idős, beteg állatok között fordul elő a leggyakrabban.
Az alacsony testhőmérséklet életveszélyes állapot, légzési és keringési problémákat okozhat, így mindent meg kell tenni a megelőzés érdekében. A lakásban tartott állatokra érdemes ruhát adnunk a téli séták alkalmával, illetve rövidíthetjük a kint töltött idő hosszát is.
Télen az utcákat vegyszer borítja
A lefagyott utakra a megoldást általában útszóró só vagy egyéb vegyi anyagok jelentik. Bár az elcsúszástól megvéd minket ez a módszer, bundás társaink lábának egyáltalán nem tesz jót. Az utcára kiszórt vegyszerek irritálhatják a mancsukat, sőt, ha lenyalogatják a rátapadt anyagot, akkor még mérgezés is kialakulhat.
Ennek elkerülésére célszerű hozzászoktatni a kutyust a kutyacipő viseléséhez – ez nemcsak biztonságos opció, de még a séta utáni fürdetés is elkerülhető vele.
A fagyálló halált is okozhat
A télen használt fagyálló folyadékok óriási veszélyt jelentenek az állatokra. Már kisebb mennyiségben is problémát okozhat, sőt, sajnos rengeteg fagyállót fogyasztó kutya életét veszti.
Mindig zárjuk el ezt a szert az ebek és más házi kedvencek elől, és ne engedjük, hogy a pocsolyából igyon, vagy esetleg felegyen a földről dolgokat!
Ha a kutya nálad is családtag, akkor figyelned kell rá!
A hidegebb napokon ügyelj rá, hogy ne fázzon kedvenced és ne érintkezzen veszélyes anyagokkal. Ilyenkor a kinti kutyusokat is érdemes beengedni valamilyen fűtött helyre: pince, garázs, előszoba is tökéletes lehet.
A négylábúak legtöbbünknél családtagnak számítanak, így a róluk való gondoskodást is fel kell írnunk a teendőlistára.