Természetes, vagy csak hasonlít rá? Górcső alatt a kozmetikumok!
Amikor egy kozmetikai termék címkéjén a „természetes” jelzőt látjuk, sokakban felmerül a kérdés: valóban kizárólag a természetből származó összetevőket tartalmaz? A szépségiparban gyakran előfordul, hogy egyes termékeken csak a “hatású” tűnik fel, és közben mesterséges adalékanyagokat is tartalmaznak.
A jó hír az, hogy a CBDrendelés a bőr egészségének helyreállításában is a segítségünkre lehet. A CBD alkalmazásakor számos esetben számoltak be pozitív hatásról az ekcéma, akné, prosiasis, de még a ráncosodás esetében is. Lássuk most részletesen, hogy mitől is lesz természetes egy kozmetikum.
Lehet benne vegyi anyag, vagy nem?
A valódi természetes kozmetikumok kizárólag olyan összetevőkből állnak, amelyeket a természetben megtalálhatunk, és amelyek kinyerhetők vagy más természetes anyagokkal kombinálhatók. Nem tartalmaznak mesterséges vegyi anyagokat, szintetikus tartósítószereket vagy egyéb iparilag előállított összetevőket.
Ahogy a környezettudatosság és az egészséges életmód iránti érdeklődés növekszik, egyre több gyártó használja a „természetes” kifejezést marketingcélokra. Sajnos ez sok esetben félrevezető lehet, ezért érdemes tudatos vásárlóként odafigyelni arra, hogy egy termék valóban megfelel-e ennek a kritériumnak.
Mik az árulkodó jelek?
Az első lépés mindig az összetevők listájának alapos átnézése. Ha túl sok bonyolult, ismeretlen nevű anyag szerepel rajta, érdemes utánanézni, mit jelentenek ezek. Az internet jó forrás lehet ebben, hiszen sok helyen található részletes információ az egyes összetevőkről.
Az is sokat elárulhat, ha a gyártó a weboldalán tájékoztatást ad arról, hogyan készül a termék. Az átláthatóság mindig jó jel, míg a homályos megfogalmazások vagy a titkos összetevőkre való hivatkozás gyanút keltő.
Kerülendő anyagok
A parabének gyakoriak a szépségápolási termékekben, mivel általában ezzel tartósítják őket. Kutatások kimutatták, hogy ezek a szervezetbe jutva hormonháztartási problémákat okozhatnak. Bár sok márka állítja, hogy termékei parabénmentesek, mindig érdemes meggyőződni arról, hogy valóban egyik típusa sem szerepel az összetevők között.
A kőolajszármazékok is sűrűn előfordulnak mint összetevő. Ezeket általában azért használják, mert hosszan tartó hidratáltságérzetet keltenek a bőrön, ám valójában eltömítik a pórusokat, irritációt okozhatnak, sőt, egyes kutatások szerint a hormonokra is hatnak. Az illatanyagokkal is legyünk óvatosak, hiszen ezekre is sokan érzékenyek.
A csomagolás is számít!
Maga a termék lehet bármennyire naturális, ha a csomagolás pl. teljesen műanyag. Az üvegtégelyek sokkal jobb tárolási módok a krémek esetében, ugyanis azzal nem lép kölcsönhatásba a termék egyetlen összetevője sem. Ezzel szemben a műanyagból kioldódhtanak olyan vegyületek, melyek bőrünkön keresztül a véráramba jutnak.
A valódi természetes kozmetikumok megtalálása némi utánajárást igényel, de megéri az erőfeszítést!