Munkalehetőségek az egészségügy területén
Az egészségügyi területen kevesen keresnek munkát manapság. Egyrészt azt hallani a hírekben, hogy itt alacsonyak a fizetések, másrészt nem mindenkinek testhezálló a feladat.
De vajon tényleg olyan elkeserítő a helyzet? Miért nincs elég munkavállaló a területen? Ha megnézzük az álláshirdető weboldalakat, vegyes kép fogad minket. Nem mindegy az sem, hol böngészünk. Például egy veszprémi egészségügyi munkalehetőség után kutatva a veszpremallas.hu oldalt érdemes felkeresnünk.
Fontos tudnunk, hogy azokban a nagyvárosokban, ahol van kórház is, sok kínálkozó lehetőséggel találkozunk, és itt azok is találhatnak munkát, akik valóban kevésbé bírják a vér látványát, hiszen nem csak ápolóként lehet elhelyezkedni.
Milyen szakmák vannak az egészségügyben?
Igen, először mindenkinek az orvos és a nővér állások ugranak be. De ezeken kívül más szakmák is vannak, sőt konkrétan irodai munkákat is találni.
Egy kórházban, rendelőben az orvosok és az ápolók, nővérek, asszisztensek látják el a gyógyításhoz kapcsolódó feladatokat. Itt valóban lényeges, hogy az illető kellően határozott legyen, értsen a szakmához, legyen tapasztalata. Tudjon injekciót beadni, bekötözni egy sebet, elállítani egy orrvérzést.
De ne feledkezzünk el a többi munkavállalóról sem, akik szintén hozzájárulnak egy szakrendelő vagy egy kórház működéséhez. Ott vannak például a betegirányítók. Nekik az a feladatuk, hogy ellenőrizzék a beutalókat, megnézzék, hogy milyen rendelésre érkezett a páciens, útba irányítsák a betegeket.
Egy ilyen munkakör betöltéséhez nem feltétlenül kell egészségügyi végzettség. Sokkal meghatározóbbak a személyes tulajdonságok: az empátia, a jó problémamegoldó képesség és a türelem megléte.
Informatikai rendszerek üzemeltetői
Ahhoz, hogy a betegirányítók el tudják látni a feladataikat, fontos, hogy legyen egy jól működő informatikai rendszer, amelyben láthatóak a foglalások. Az időpontokat sokan online foglalják le, de vannak, akik a call center munkatársait hívják, hogy bejelentkezzenek bőrgyógyászhoz vagy reumatológiára például.
Az itteni munkatársaknak főleg a precizitás és a figyelmesség a nagy erényük, és nem biztos, hogy nekik is van ápolói képesítésük, de azért jó, ha egy-két egészségügyi szakkifejezéssel tisztában vannak.
Az informatikusok munkáját dicséri, ha az időpontfoglaló rendszer jól szuperál. Ezek a szakemberek is az egészségügy területén dolgoznak, de ők sem foglalkoznak gyógyítással. Egy beteget sem látnak a munkavégzés közben, de így is lehet dolgozni az egészségügy területén.
Mi a tanulság?
Ne dobjuk félre sosem azt a hirdetést, amelyen látjuk, hogy kórházi, szakrendelői munkavégzést kínál. Előfordulhat, hogy egyáltalán nem olyan állásról van szó, ahol betegekkel kell találkoznunk, megeshet, hogy 100% irodai munkához való alkalmazottat keresnek.
Olvassuk el mindig, pontosan mire irányul a feladatvégzés, milyen képesítést és tulajdonságokat várnak el a jelentkezőktől, és csak ezután döntsünk, hogy elküldjük-e az önéletrajzunkat.