Fotókiállítással tisztelegnek a Bánság nagy építésze előtt
Székely László építész munkáit bemutató fotókiállítás nyílt pénteken Budapesten Temesvár építészete címmel az Európai Utas Alapítvány és az Országos Mezőgazdasági Könyvtár szervezésében, a kiállítás november 24-ig ingyenesen látogatható.
Székely László 1877-ben született Nagyszalontán. A budapesti József Műegyetem építészeti karára járt, ahol Pecz Samu, Czigler Győző, Hauszmann Alajos és Schulek Frigyes növendéke volt. 1900-ban diplomázott a budapesti Műegyetemen, 1903-ig munkatársként Czigler Győző műegyetemi tanár budapesti tervezőirodájában dolgozott, majd 1903-től a temesvári polgármesteri hivatal műszaki osztályának műépítésze lett. Magántervező-irodát is nyitott Temesváron.
Tervei alapján épült fel a verseci szerb görögkeleti püspöki palota, a nagybecskereki és pancsovai vágóhíd, a gyulai harisnyagyár, a temesvári közvágóhíd, a vízerőmű, a harisnyagyár, a tűzoltó-laktanya, a kereskedelmi iskola, a polgári menházalap bérháza, a Hungária fürdő, a gyárvárosi görögkeleti templom, az erzsébetvárosi, a gyárvárosi, a józsefvárosi és a rezsőföldi elemi iskola, a józsefvárosi óvoda, a hitelbank, a csendőrlaktanya, a főtéri bérpalota-sor, továbbá a nagyszalontai városháza és gimnázium.
Városi műépítészként 1922-ben vonult nyugdíjba, de magántervezőként haláláig tovább dolgozott. A temesvári református egyházközség, illetve a bánsági református egyházmegye világi főgondnoka volt. 1934-ben hunyt el Temesváron.(MTI nyomán)