Állítólag végre megújulhat a bomladozó palicsi Bagolyvár
Idén elkezdődik a Palicson található Bagolyvár renoválása. Már régóta ez az egykor tündöklő épület, nagyon romos állapotban van. Ráadásul az évek alatt folyamatosan romlott az állapota. Régen még be is lehetett menni körbenézni, de a későbbiekben az ajtókat és az ablakokat befalazták és bedeszkázták, mert már nem volt biztonságos.
A Palics Park kft. kidolgozta és elkészítette a megfelelő dokumentációt, így a minisztérium jóváhagyott 2 millió dinárt, ami elég arra, hogy rendbehozzák az épület homlokzatát.
Az elkészített dokumentáció tartalmazza az önrész nagyságát, valamint magát a projekttervet. Ennek elkészítése 225.550 dinár volt, ez a lépés elengedhetetlen volt, hogy lehetőséget teremtsenek a renováláshoz.
Annyit tudni kell, hogy a jóváhagyott összeg csupán a renoválás első fázisára elég, hiszen becslések szerint a komplett felújítás 7 millió dinár lenne.
Vermes Lajos, Szabadka neves sportmunkása, a Palicsi Olimpiai Játékok kitalálója és megszervezője építtette a Bagolyvárat, mégpedig a célból, hogy itt helyezzék el azokat a sportolókat, akik eljöttek Palicsra vetélkedni.
A Bagolyvár mellett építtette ki 1884-ben a kerékpárpályát is, amely 225 méter hosszú és ellipszis alakú volt. Ez volt Európa harmadik leghosszabb kerékpárpályája és az első ilyen jellegű sportépítmény Magyarország területén.
Az Osztrák-Magyar Monarchia területén több sportágban is elsőként Vermes Lajos szervezett versenyt. 1886-ban legelőször Palicson tartanak diszkoszvető versenyt, a vasparipa-versenyek bevezetése is az ő nevéhez fűződik, és öttusaversenyt görög módra a Monarchia területén először szintén Palicson tartottak. A Palicsi Olimpia sikersorozatának az első világháború vetett véget.