Egyéb 

Behajtók kopogtatnak a Sever dolgozóinál – Az érintettek tüntetéssel tiltakoznak

Az elveszített bírósági perek miatt a szabadkai Sever vállalat több dolgozója is vagyontárgyak lefoglalásáról szóló végzést kapott. Živko Strajin szabadkai háza előtt összegyűltek a Szolidaritás polgári egyesület tagjai, mert meg akarták akadályozni a vagyonelkobzást, a végrehajtók azonban nem jelentek meg.

„Mi történt velem öregségemre, 32 ledolgozott év után. Csak azt kértem, amiért megdolgoztam. 1997 és 2002 között levonták a fizetésünk 20 százalékát, és azt ígérték, megtérítik majd. 2005. június 30-án felmondást kaptam, és a törvényben meghatározott 3 éven belül panaszt tettem, ők azonban azt állítják, elévült az eset” – magyarázta Strajin. „65 ezer dinár bírósági illetéket és 11 ezer dinár ügyvédi díjat kell kifizetnem. Az egyik szememre egyáltalán nem látok, a másikra is alig, rokkant vagyok, és nem tudok munkát vállalni.”

Mivel az ingatlan Strajin feleségének nevén van, a bíróság elrendelte, hogy foglalják le a televíziót, a kanapét, a mosógépet és a betonkeverőt. Nem tudni, hogy a sajtó és a tömeg jelenléte, vagy valamilyen más ok miatt, de a végrehajtók nem jelentek meg a háznál, hamarosan azonban várhatóan Kovács Eugén ajtaján kopogtatnak majd.

„A fiammal és a feleségemmel együtt a Severben dolgoztam, majd a bíróságon keresztül követeltük a járandóságunkat. A fiam és én megnyertük a pert, de a feleségem nem, holott ugyanakkor adtuk be a kérelmet. Indoklás nincs” – mesélte Kovács. „45 ezer dinárt kell kifizetnie. Az én rokkantsági nyugdíjamból élünk, amelyet három színroham után kaptam meg. Most alapvető háztartási cikkekért jönnek, azért a kevésért, amink van.”

A Szolidaritás polgári egyesületben elmondták, holnap Kovácsék háza előtt gyülekeznek majd, nem fogják megengedni, hogy így bánjanak az emberekkel, és a legszegényebbeket fosszák ki.

„A bíróság úgy döntött, hogy 500 ember megkapja az elmaradott béreit, de ugyanennyien elveszítették a pert. Ilyen gyülekezést szervezünk minden olyan polgár házánál, aki jelentkezik nálunk. Nem engedélyezzük az alapfokú bíróság törvényellenes és szakmaiatlan munkáját. Azért veszítették el a pert, mert a bíróság szerint a magánosítási eljárás egy hónappal azután ért véget, hogy aláírták a szerződést, ugyanakkor a szakértők és a magánosítási ügynökség egykori igazgatója is azt állítja, hogy az adásvételi szerződés feltételeinek teljesülésével, tehát öt éven belül zárult le a privatizáció” – magyarázta Olajos Nagy Miklós, a Szolidaritás tagja.

VajMa nyomán

Hasonló bejegyzések