a resetnyikov02Egyéb 

Putyin tanácsadója szerint az USA megszállta Szerbiát!

a resetnyikov02Leonyid Resetnyikov politikai elemző és tanácsadó, az orosz Stratégiai Tanulmányok Intézetének igazgatója szerint Bulgária és Szerbia gyakorlatilag amerikai megszállás alatt van.

Bulgária esetében ez több mint egyértelmű, máskülönben az ottani rezsim nem dobta volna el a Déli Áramlat projektumát. Szerbia még nem lépett be a NATO-ba és az EU-ba, ezért az ottani politikai elitnek maradt egy kis manőverezési tere és lehetősége, de már most kijelenthető, hogy az USA teljes mértékben ellenőrzése alá vonta a szerb hatalmi erőket – véli Resetnyikov.  

Szavai szerint Bulgária és Szerbia egy ideig azt remélték, hogy az Egyesült Államok és az Európai Unió megengedi a Déli Áramlat kiépítését. Mi több, a bolgár vezető politikusok azzal próbálták zsarolni az uniót és az USA-t, hogy amennyiben nem kapnak rendszeres anyagi támogatást, mindenképpen belekezdenek az említett energetikai projektum megvalósításába. Miután nyugati gyámolítóik nem reagáltak erre az ultimátumra, a bolgárok és a szerbek lehajtott fővel vették tudomásul a tényállást.       

Az orosz elemző továbbá kitért a CIA európai államok kormányainak irányításában betöltött szerepére. Mint mondta, a CIA már régóta nem csak Központi Hírszerző Ügynökség, hiszen rendeltetése kiterjed az adott országok bekebelezésére. Ha kell, ennek érdekében akár erőszakot is alkalmaz. Módszerei sokrétűek és magukban foglalják a vezető politikusok kompromittálását, megfélemlítését, a puccs megszervezésével való fenyegetőzést és végül a befolyásos személyek likvidálását is.

Persze a mézesmadzagról sem szabad megfeledkezni. Az amerikaiak készek jól megfizetni a szolgáikat. Amikor egy politikust választás elé állítanak: lemond-e hatalmáról, pénzéről és akár az életéről is, vagy maradéktalanul teljesíti a követeléseiket, aminek fejében gazdag ember lesz belőle, kevesen választják az első verziót – mondta Resetnyikov.

Szerinte elvileg reális a Török Áramlat kiépítése, de a jelenlegi politikai helyzetben kérdés, meddig fog pontosan terjedni, illetve egyáltalán mely országokat érdemes bevonni.

Továbbá kiemelte: Oroszország voltaképpen Amerikával háborúzik Ukrajnában. Mint mondta, ebben a háborúban jól jönne a bálkáni szövetségesek támogatása. Ugyanakkor beismerte, hogy Oroszország kissé elhanyagolta a balkáni országokat. Az ottani vezető politikusokon keresztül ezt aligha lehet jóvátenni, ezért az egyetemistákkal, tudósokkal, üzletemberekkel, kultúrmunkásokkal, művészekkel és az átlagpolgárokkal való kapcsolatok elmélyítésére kellene törekedni – szögezte le Resetnyikov.

A képen: Leonyid Resetnyikov

Srna nyomán K. P.

Hasonló bejegyzések